| NoTurbinaNoGood a întrebat:

Care sunt dezavantajele unui Huawei fara servicii Google?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood explică:

Nu contează dacă îl găsești sau nu, contează să și ruleze. Pentru ca degeaba îl instalezi dacă nu rulează aplicația fără serviciile google. Și nu te lua după ce găsești pe internet, ca poți instala servicii google din alte surse. Rulează o perioada, apoi google va sesiza neregula și din nou nu vei mai putea accesa.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu poate fi folosit pentru școala online!
Nu ai GMail!

Magazinul lor e slăbuț!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără servicii google, însă exista altenative. Exista apkpure și taptap pentru aplicații. Însă partea proasta nu poți folosi aplicațiile de la google gen Youtube ( doar prin browser), gmail, google maps, etc. Aplicații de banking, uber, bolt nu vor funcționa. Sau altele care posibil sa nu funcționeze pe aceste telefoane.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru anonim_4396):

BT Pay ma interesa, printre altele.
Pe AppGallery il gasesc.

| NoTurbinaNoGood explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu contează dacă îl găsești sau nu, contează să și ruleze. Pentru ca degeaba îl instalezi dacă nu rulează aplicația fără serviciile google. Și nu te lua după ce găsești pe internet, ca poți instala servicii google din alte surse. Rulează o perioada, apoi google va sesiza neregula și din nou nu vei mai putea accesa.