| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Care sunt primele smartphone-uri? Dar primul telefon smart, Samsung?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea zice ca iphone 3gs e primul, dar IBM Simon este.
A aparut in 1994

| AnaBejenaru a răspuns:

Ericsson,modelul R380
Si la Samsung, presupun ca e Samsung Galaxy S :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Primul smartphone a fost IBM Simon, din 1994
Ericsson R380 e din 1999
Primul Smartphone de la Samsung nu e nicidecum Samsung Galaxy S
Probabil ai dat un search pe Google, fara sa cunosti laughing

| AnaBejenaru a răspuns (pentru anonim_4396):

Noroc cu Wikipedia, dacă știi ce zicwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Din pacate pentru tine, nu am luat astea de pe Wikipedia, ci ma interesam si eu acum cativa ani de acest domeniu.
Intr-adevar Samsung Galaxy S e printre primele, dar nicidecum primul

| OnePiece a răspuns:

Primul smartphone cu touchscreen a fost LG Prada.

| RaduCiprian a răspuns:

Daca ai vrea sa-ti cumperi un nou telefon, iti recomand un Huawei P9 Lite, are tot ce-i trebuie, senzor de amprenta, 2 GB rami, 16 GB de memorie, slot de card de pana la 360 GB, camera pe spate de 18 mb si de 8 pe fata. Toate astea la 1300 lei, pomana curata zic eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduCiprian):

Omul a vrut sa afle de primul smartphone, nu sa-i recomanzi unul.
Crezi ca el vrea un smartphone din 1994?(atunci a aparut IMB Simon, primul smartphone)

Răspuns utilizator avertizat