| CryssFr a întrebat:

Care telefon e mai bun? Acela cu windows sau android. Și de ce?

10 răspunsuri:
| notefree a răspuns:

Windows daca doresti un telefon ieftin
Android pentru telefoanele cu putere in ele

| Tinna666 a răspuns:

Nu ma pricep eu prea mult la telefoane dar iti pot spune ca meniul de la android e mult mai ok..si ai acces la mai multe aplicatii

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Android deoarece iti poti descărcări foarte multe aplicații, am avut un Nokia lumia 710 si nu era capabil nici măcar sa descarce un Facebook, sunt praf cele cu Windows

| ion1731 a răspuns:

Windows e creat de Microsoft - deci- nu-i bun de nimic.

| DenisaKarolina a răspuns:

Pai eu am Microsoft lumia 425 si nu e prea bun. Il am de vreo 2 luni dar se tot restarteaza, are aspect de caramida, e nasol rau. Am avut telefoane de la Android si au fost mult mai bune, dar na depinde si de modelul telefonului.

| Blacky6 a răspuns:

Android

| CristinaDanciu a răspuns:

Telefonul cu windows nu-ţi permite descărcarea multor aplicaţii, pe când androidul îţi permite să descarci orice.
Desigur telefoanele cu android se blochează de multe ori, depinde de telefon. Aici depinde de alegerea ta.

| kovacskriszti a răspuns:

În primul rând Windows şi Android sunt sisteme de operare, nu telefoane. Eu aş zice că Android-ul e mai bun pentru că este mai popular şi dezvoltatorii preferă să facă aplicaţii pentru Android şi I-os decât pentru windows.

| CryssFr explică:

Mersi mult de sfaturi. Apreciez Ajutorul, Și răspunsurile voastre sper să-mi fie de ajutor.
Și referitor la fundă nici nu știu cui să i-o dau pentru că cu toții ma-ți ajutat în mod egal. Așa că o să vă mulțumesc încă odată la toți.

| Danes_Edy_1980 a răspuns:

Android e cel mai bun