| YusukeUrameshi a întrebat:

Care telefon e mai bun Nokia lumia 920 sau Samsung galaxy s2?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Normal..Toata lumea vede acolo ''Samsung'' si deja stie verdictul...

Avantaje S2 :
Dimensiuni
Tip Ecran : Super Amoled Plus vs IPS LCD
Greutate : 116g vs 185g
Camera Secundara : 2MP vs 1.3MP

Avantaje Lumia 920:
Ecran (4.5" vs 4.3")
Rezolutie (332PPi vs 217PPi)
Protectie (Gorilla Glass 2 Vs Gorilla Glass)
Dolby Headphone sound enhancement
Viteza Internet (42. 2Mbps vs 21. 1Mbps)
Camera
CPU (1. 5Ghz DualCore KRAIT vs 1. 2Ghz DualCore Cortex-A9)
GPU (Adreno225 vs Mali400MP)
Baterie

Vezi?

Inteleg..Si am simtit pe pielea mea ca SAMSUNGul face telefoane mai de calitate fata de alti producatori.Dar asta nu inseamna ca trebuie sa imi iau un telefon de 2 ani vechime fata de unul de jumatate de an.

Acum, normal...vine comparatia dintre Android si WP...

WP8 este super si mult mai bun fata de 7.5 si 7.8!
Cu ajutorul lui incepe Nokia sa faca profit dupa multi ani!
Acesta spun eu ca este primul competitor WindowsPhone adevarat cu Android si iOS...
Daca ai un laptop/tableta/PC mai bun, poti sa iti pui Windows8 pe el. Daca ai si un PC si un telefon pe W8, poti face destul de multe chestii cu ele!

Tot as alege Androidul daca ar fi 2 telefoane cu performante identice...dar nu sunt tongue

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

10 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Desigur,toti vor recomanda Samsung Galaxy S2, parerea mea este alta.
Nokia a fost mereu lider pe piata mondiala si isi mentine si acum pozitia.
Imi place colaborarea in parteneriat cu Windows, facand un telefon de exceptie, nu e doar pentru jocuri, ci si pentru oficiu, studii.Desigur,multe aplicatii cer internet, dar in secolul in care traim e iternet la tot pasul.
Cred ca nu esti atat de influentat de mania Samsung, daca ai mai intrebat de batranul Nokia, asa ca sper ca raspunsul meu sa te influenteze putin.
Bafta!

| maxb a răspuns:

Pai ce preferi android sau Windows Phone.Nokia are avantajul ca merge fluid cu Windows iar android cu s2 nu. Daca vrei multe apps alege S2 daca vrei stabilitate la sistem si aplicatii alege Lumia 920

| pkpdionut a răspuns:

Sunt cam la fel. Decat ca Lumia 920 are Windows Phone iar S2 are Android...

| danadanuzza a răspuns:

Le am pe ambele pe Nokia lumia 920 poti instala numai porcari gratis.Samsung galaxy s2 e mult mai bun.

| mihaif a răspuns:

S2 e mai bun pentru ca poti descarca mai multe si procesorul e mai bun deci va merge mai repede

| moldo88 a răspuns:

Salut... eu zic Samsung galaxy s2 deoarece ruleaza cu android... in fine uite aici un site cu cele doua smartphone-uri comparate http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3621&idPhone2=4967

| teodora96_1369 a răspuns:

Samsumg galaxy s 2

| Plusel a răspuns:

Samsung Galaxy S2 cred thinking Depine si pentru ce vrei sa il folosesti... daca ai nevoie sa te tina mult bateria... atunci alege Nokia lumia 920 daca e si pentru " Have fun! " atunci Samsung galaxy S2winking

| LoLiTaa13 a răspuns:

Samsung galaxy S2. big grin

| danutmaria36 a răspuns:

Samsung galaxy s2~