| Kitty11Kat a întrebat:

Care telefon e mai bun? Samsung j7 2017 sau A6 2018?

2 răspunsuri:
| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Telefonul J7 2017 are o camera de 13 mp (nu e mult), are un ecran mai mic ca A6 2018, 3GB ram(e acceptabil), are baterie de 3600 mAh (are baterie buna), are o resolutie acceptabila, e octa-core, si are 16GB(nu e asa de mult) dar poti sa pui un microSD card de 256GB. A8 2018 are 16MP 4GB Ram, are baterie de 3000mAh(e groaznic), rezolutia e groaznica, are octa-core, are 64GB. Dupa parerea mea amândouă telefoanele nu sunt asa de buna in felurile lor. Ți-aș recomanda A6+ care e un telefon mai bun decât ambele telefoane. Are ecranul mai mare, are 16MP, 4GB ram, 3500mAh, rezolutia e mult mai buna, e octa-core, 64GB si tot asa. Daca ai mai multe intrebari, contacteaza-ma.

| sabinaca a răspuns:

Samsung Galaxy A6 (2018), are unele dintre specificatii care il depasesc pe Samsung j8 2017.