| Maties_Maria_1972 a întrebat:

Care telefon este mai bun si mai durabil Allview Impera S sau Microsoft Lumia 535? Argumentati...dau funda happy

4 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Allview Impera S, clar!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview Impera S, deoarece este PUŢIN mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6473&idPhone2=6792

Oricum, ambele au plusuri & minusuri :)
Ca "firmă", Nokia este mai renumită.
Microsoft Lumia 535 mai are următoarele "avantaje" : are Corning Gorilla Glass 3, acceptă card extern microSD până la 128 GB, camera secundară este mai performantă, bateria ţine mai mult.

Allview Impera S are următoarele "avantaje" : are display mai bun ( ca rezoluţie ), are camera principală mai bună,...

Toate cele bune.

| Maties_Maria_1972 explică:

Ma intereseaza care m-ar tine mai mult...nu ma prea intereseaza specificatiile atat timp cand imi merge facebook...Care este mai de durata?

| Apocaliptic a răspuns:

Allview-ul, mai performant si da, mai durabil.