| Daniel_Alexe_1994 a întrebat:

Care versiune de android este cea mai potrivita pentru Samnsung Galaxy s2.
Eu acum am 4.1.2 si imi cam face anumite figuri(nu merge sa ascult anumite melodii)

Astept raspunsurile voastre,

3 răspunsuri:
| Londonezul a răspuns:

Eu aveam 4.0.4 si imi mergea excelent dar 4.1.2 este mai bun. deci recomand 4.1.2

| RAlexx a răspuns:

Du-te la optiuni developer (dezvoltator) activeaza usb debugging.
Conecteaza-ti telu la pc si downloadeaza Samsung kies.
Atunci du-te la tools sau firmware sauceva de genul si vezi acolo cu firmware. Ti-as explica mai bine daca as avea kiesul in fata sa vad sa il iti spun ce sa faci, dar sunt pe telefon.
Daca stii engleza te descurci.
In principiu ar trebui sa iti reinstalezi soft-ul.
Daca tie frica sa nu ii faci ceva acum si il ai root-at fa un nandroid backup din recovery mode (tii apasat vol +, home button si power button) la backup and restre -> backup. Daca nu il ai root-at poti sa il rootezi, dar iar sunt sanse sa il strici daca nu stii ce faci.
Si daca il ai root-at dupa backup poti sa iti reinstalezi stock firmware aau daca ai vreun rom care iti place sa il instalezi pe ala.
Deci cam asta poti sa faci daca telefonul are probleme si nu melodia ca sa fii sigur ca merge.
Daca nu ai experienta sau nu stii ce si cum sa faci sugerez sa nu te pui sa incerci inainte de foarte mult invatat sau sa te duci la un service de telefoane, in garantie (nu si daca e root-at sau daca I-ai facut schimbari la soft) sau ceva de genul
Daca vrei sa inveti mai mult despre asta recomand xda-forums.

Daca e de la soft nu e din cauza versiunii de android ci pentru ca nu a fost instalat corect sau a avut probleme la instalare.

Vezi sa nu fie de fapt problema la melodii...

Si ar mai exista varianta sa mai astepti putin pentru ca se spune ca va aparea
curand android 4.2.2 pentru s2.

Inca odata daca nu stii ce faci nu recomand sa te pui sa faci ceva la soft ca daca il strici e nasol.

| Daniel_Alexe_1994 explică (pentru RAlexx):

Multumesc.nu nu e de la melodii..mai am un Samsung star 2...si aceleasi melodii...merg struna