| bleakk a întrebat:

Careeste treaba cu ROAMINGUL?
1.La ce ajuta acesta?
2.Este necesar? Si daca da, in ce caz.
3.Cum se activeaza in Cosmote/Telekom?
4.Costa ceva? Daca da, cat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de roaming pentru a efectua convorbiri internationale cat timp esti in tara.

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Daca nu ai roamingul activat nu poti vorbi international...
Din cate stiu nu te costa nimic sa il activezi
Ca sa il activezi suna la relatii cu clienti

| DariaHàhaa a răspuns:

Hey! :3 Roamingul te ajuta sa vorbesti si in alte tari. Pe telefonul meu ( S3) trebuie sa te duci la Setari --->Mai multe retele-->Retele mobile si dupa bifeti o casuta Roaming date. Romingul costa. La fel si mobile data. Pa! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu iesi din tara nu ai nevoie de roaming.
http://dexonline.ro/definitie/roaming

| bleakk explică (pentru anonim_4396):

Dar eu ca sa sun pe unul din afara, eu fiind in Romania, el sa zicem Franta, si am minute internationale funcioneaza?