| ION1978 a întrebat:

Cat consuma din datele mobile de pe telefon, o aplicatie care are la specificatiile aplicatiei un consum de 56, 4 MB in timpul unei ore de utilizare a respectivei aplicatii?

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Nu exista vreo regula. Depinde de aplicatie. Nu are legatura spatiul pe care il ocupa aplicatia pe dispozitiv (56.4 MB) cu traficul de date consumat.

| ION1978 explică (pentru Adrian5575):

Multumesc.
Eu am aflat si sper sa nu gresesc, notand cantitatea de date mobile consumata la ora masuratorii, apoi am oprit HiFi din telefon si am pornit aplicatia si am lasat sa ruleze timp de 3 ore.
dupa 3 ore am oprit aplicatia si am verificat cantitatea de date mobile consumata. Si asa am aflat cat este consumul orar.
sper ca am facut bine?

1 răspuns: