| Nicoletaxyz a întrebat:

Cat costa sa schimb in service portul USB/Incarcare?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la cateva zeci de lei, in functie de modelul si accesibilitatea aparatului.

| Nicoletaxyz explică (pentru Bula):

Telefonul e Samsung A5 2017, si am port USC C

| Bula a răspuns (pentru Nicoletaxyz):

Port USC C nu exista in acel telefon, doar USB C.
Costul schimbarii mufei este cca 60-70 lei, dar poate fi un pic mai mic sau mai mare in functie de service /meserias.

| Nicoletaxyz explică (pentru Bula):

Am scris din greseala USC C, credeam ca vei observa ca mai sus am scris USB C, dar ma rog, Mie in Braila la un Service GSM imi cere 200 de lei

| Bula a răspuns (pentru Nicoletaxyz):

M-am gandit. happy

Probabil nu prea au concurenta in zona.
Mai mergi si la un alt service, vei gasi ceva mai convenabil.

| Nicoletaxyz explică (pentru Bula):

Nu am cum...

| gelu1970 a răspuns:

Portul fizic, costa cativa euro. Problema e in functie de telefon.
Trebuie scoasa placa, și la multe modele trebuie dezlipit display pentru acest lucru.

| Aweko a răspuns:

In ce categorie intra mufa? A, B sau C

| Nicoletaxyz explică (pentru Aweko):

Cum adica? Stiu doar ca am portul USB C

| FunnyGamerulCrepeer a răspuns:

Depinde daca ai IPhone incepe de pe la 25 de lei aproximativ iar la Android cam de la 20 in sus
Acm trebuie si sa anlizezi piata sa vezi unde te duci sa schimbi si
cat sunt de seriosi cei de la service.Si ai grija cam cat costa noua mufa daca ii lasi pe ei sa o cumpere risti sa fie mai scump decat daca o cumperi tu. Sper ca am ajutat happy