| Parvuta_Florentina_1995 a întrebat:

Cat de buna este o camera de 2 MP la un telefon.Mai ales pentru Allview A4all.

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E cam slabuta, aproape de vga.

| sltlp a răspuns (pentru BiuL):

Vga=0.3 MP
de la 2.0 la 0.3 e o mica mare diferenta (6.(6) ori)

| sltlp a răspuns (pentru BiuL):

La ce pret are... Nu prea poti sa mai ai si pretenii. Nu e prea ok, e o camera slabuta, dar si pretul totusi.
Daca vrei ceva mai ok, macar de la 3.2mp+

| BiuL a răspuns (pentru sltlp):

"La ce pret are nu prea poti sa mai ai si pretentii" De ce imi spui mie? Nu eu am pus intrebarea! Habar nu am cat costa telefonul respectiv, telefonul meu are camera de 8mp! Chiar nu inteleg de ce imi raspunzi mie.

| BiuL a răspuns (pentru sltlp):

Am zis aproape! Iar ochiul uman nu vede in pixele. Daca ii arati uni om o poza facuta cu o camera VGA si una facuta cu o camera de 2mp iti zic eu ca nu isi va da seama ca intre cele e o diferenta calitativa de X mp, doar va observa ca amandoua sunt destul de proaste si slab calitative. Cel putin pentru mine asa e, chiar si cea de 3mp e slaba, de la 5 in sus e ok.

| sltlp a răspuns (pentru BiuL):

Nu, ma refeream ca ai zis ca e aproape vga. Si de la vga la 2mp e o diferenta maricicahappy. Nu am vrut sa zic nimic rau, numai sa nu faci vreo confuzie vreodata(pentru ca vga=0.3mp si 2.0mp, diferenta de 6.6 ori)big grin

| BiuL a răspuns (pentru sltlp):

Amandoua fac poze naspa laughing sincer pe mine atat ma intereseaza, nu detalii tehnice. Si nu am de cand sa trec de la 8 mp la 2, nu ar avea sens. Multumesc oricum.

| Mikhtarian a răspuns:

Indeajuns in cat sa te multumeasca.

| stroedaniel13 a răspuns:

O camera de 2mp este tot o camera de 2mp. si sincer nu este foarte buna. Mie mi se par foarte slabe si camerele de 3 mp asa ca mai degraba ia-ti un Samsung precum acesta: http://bit.ly/13s25mt

Se comporta mult mai bine si o sa vezi si parerile celor care l-au cumparat deja acolo!

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Nu este chiar buna.O camera la telefoane ca sa fie buna trebuie sa fie minim 2.5