| Zozohun a întrebat:

Cât de mult rezistă iphone 8 si iphone 8 plus la apă?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti permiti sa bagi in apă un asemenea telefon?

| sierra1 a răspuns:

Iphone 8 și 8 plus - Protectie contra imersiei in apa pana la o adancime de 1 metru masurata de la baza dispozivitului si cel putin 15 cm masurata de la partea superioara, pentru o durata de maxim 30 minute

| gelu1970 a răspuns:

Il bagi in apă si il lasi acolo cu cronometrul pus. Când nu mai afișează nimic o să știi cât rezistă.

| mudokins78 a răspuns:

30 minute!

| Începătorul988 a răspuns:

Depinde. Daca te referi la timpul petrecut in apa, destul de mult(la o adancime relativ mica, gen, cada, pahar).

| Zozohun explică:

Si daca il lasi in fiecare zi vreo 5-10 minute (daca esti la plaja / in cada) afecteaza in timp?

| OldSoul a răspuns (pentru Zozohun):

Daca-l lasi 5 minute in apa de la plaja... e kaput telefon.
Telefonul ala e rezistent doar la apa "pura" gen cea de ploaie, apa de la plaja are sare care afecteaza circuitele, precum si apa de la cada/piscina contine alte urme de substante care pot afecta circuitele.
Deci, nu fa greseala sa lasi telefonul in apa, ca o sa ramai cu un bibelou.

Citesteste atent precizarile la rezistenta lui la apa, mai apoi cauta acei termeni pe internet sa vezi exact ce inseamna acel waterproof.

https://androidblogger.eu/ce-inseamna-ip68-si-ip67/