| Girly97 a întrebat:

Cat de rau pot face telefoanele noaptea in general? Poate un telefon sa dauneze daca se intampla ca o persoana sa adoarma accidental cu el in mana? Mi s-a intamplat o data insa din fericire m-a vazut mama!

11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce rau sa iti faca? nu iti face niciun rau decat daca doamne fereste bubuie bateria in rest nicio problema nu se poate intampla daca dormi cu el in mana

| Catrice a răspuns:

Eh cred ca stii și tu povestea cu radiațiile către creier, inima, radiațiile 5Ghee hee

| MihaelaDart a răspuns:

Rau nu poate sa iti face decat sa ii faci tu lui laughing, ba sa iti cada pe jos (daca ai covor e salvat, daca e direct cu parchetul/gresia atunci poate sa se loveasca), sa dormi pe el si sa accesezi anumite aplicatii cat si agenda telefonica sa dai din greseala un telefon cuiva, asta daca nu ai parola. Si cu parola se poate din greseala sa se formeze numarul de urgenta 112 laughing (am patit-o desi m-am trezit in momentul pana sa dau apelul laughing ) ori sa iti cada direct pe fata laughing.
Oricum se recomanda sa nu se doarma cu telefonul in camera, langa pat, deoarece transmit radiatii, asa tot incearca matusa mea sa ma convinga desi cu el adorm mai rapid si nici fanfara militara nu ma mai trezeste apoi. Oricum eu mereu il am pe silent pe timpul noptii sa nu aud nicio notificare de la Facebook, mail sau cineva care are chef de vorba la miez de noapte laughing.

| Girly97 explică (pentru MihaelaDart):

Eu nu aud absolut nimic in timp ce dorm asa ca nu trebuie sa imi pun niciodata telefonul pe silent!winking Din cate stiu de la mama nu am umblat pe telefon in timp ce dormeam dar era cat pe ce sa il scap! Pur si simplu NU imi amintesc sa fi adormit cu el in mana.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Girly97):

Nu trebuie sa umbli tu in timpul somnului, ci cand dormi si cum iti scapa din mana, stai pe el, se tasteaza, se poate deschide. Cand te fura somnul, normal ca nu mai stii cum ai dormit cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are ce sa iti faca. Poate daca iti pica pe fata

| Mopmop a răspuns:

Pot face rau. Am in vedere ca iti strica somnul daca nu e pe silence. Orice notificare te poate trezi, sau un telefon iti poate crea panica... daca te suna careva in toiul noptii. Cam asta cred eu ca ar fi problemele.

| Girly97 explică (pentru Mopmop):

Orice notificare ma poate trezi? Eu dorm precum mortul, de multe ori nici alarma nu o pot auzi (nu o folosesc mereu, ci rar cand am nevoie) si nici nu aud cand cineva ma cheama pe nume!

| Mopmop a răspuns (pentru Girly97):

E bine daca ai somn adanc. Daca telefonul iti acapareaza prea mult timp atunci asta poate fi alta problema cred.

| User252426 a răspuns:

Depinde, face putin cate putin rau. Deci nu face asa mult rau

| User252426 a răspuns:

Doar ca faci dependenta