| Patrikutzz_Patric_2000 a întrebat:

Cat ii un mega bite pe internet la telefon... repede...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1mb e fix... 1mb

bitii sunt unitatea de masura a informatiie, daca tu faci trafic de informatie in cantitate de 1mb inseamna ca iti consumi 1 mb... intrebarea ta nu are niciun sens

| GabrielStn a răspuns (pentru suntserios):

Userul @Popa_Alexandra-maria_2000 da niste raspunsuri doar pentru a se afla in treaba, pentru a face puncte. N-as vrea sa aflu de la ea cati MB are un TB.

| RB26DETT a răspuns:

1 Mb = 1024 Kb = 8 Megabiti

Cand vezi la televizor sau pe net reclame, internet de mare viteza 1000 mbps, aia sunt megabiti/secunda adica imparti 1000 la 8 si iti da viteza in megabytes! Si anume 125 megabytes/secunda!

| Zaygon a răspuns (pentru RB26DETT):

Aleluia, in sfarsit cineva care stie.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Și ție greu să cauți pe internet? Preferi să stai să astepti 2 zile pentru un raspuns? Daca vroiai să afli repede te duceai pe internet și cautai.

| razvanrux a răspuns:

Este o vieza buna

| Popa_Alexandra-maria_2000 a răspuns:

1 minut de stat pe net. Sau la download 1 mb

| suntserios a răspuns (pentru Popa_Alexandra-maria_2000):

Cum ai calculat tu ca e 1 minut? dupa ce logica?