| Alina001998 a întrebat:

Cat poate fi tinut un telefon in service pentru un display? Si daca stiti un service bun si rapid in Ploiesti va rog sa imi spuneti si mie

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

In mod normal un service trebuie sa-ti rezolve problema in 14 zile MAXIM daca e in garantie! Acum depinde de service daca telefonul nu mai ieste in garantie si astea fiind spuse si ei sunt la randul lor dependenti de cureriat/furnizori de componente.
Oricum dupa o intarziere mai mare de 2 saptamani poti cere explicatii sau chiar sa mergi la protectia consumatorului.Un service care se respecta nu poarta clientii pe drumuri si in plus au in stoc componente (cu grad mare de risc/defectiuni) in cazul tau display-ul.Acum mai depinde de marca/model/etc. Poate un service GSM cu "traditie" in Ploiesti sa te poate ajuta.NU cauta service-urile de cartier care chiar daca cateodata sunt binevenite dar garantia pe noul display trebuie sa fie de minim 6 luni (pentru un produs/componenta noua)indiferent daca tel. este in garantie sau nu!
Recomand service-urile specifice telefonului tau!thumbs up