| Alle23 a întrebat:

Cat tine bateria de la S4? Mai trebuie formatata si chestii?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Battery Li-Ion 2600 mAh battery
Stand-by (2G) / Up to 370 h (3G)
Talk time (2G) / Up to 17 h (3G)
Music play Up to 62 h" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

Depinde şi cât/cum/la ce îl foloseşti :)

Bateriile de la telefoanele noi NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Ion la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bateriile moderne nu se formateaza.
Citeste aici: http://www.giz.ro/......ete-16215/
Ideea este ca nu te poate tine mai mult de 10-12 ore daca stai pe net incontinuu. Daca ai doar netul pornit poate tine si 2 zile.

| RaduTN a răspuns:

Bateriile cu Li-Ion nu mai trebuiesc formatate.Bateria lui are 2600 miliamperi, o sa tina undeva in jur de 1-2 zile, depinde si cat de mult te joci pe el. Din cate spune GSM Arena tine in stand-by 370h, daca doar vorbesti tine 17h, si daca asculti doar muzica tine 62h. Eu zic ca este foarte bine.

| Alle23 explică (pentru RaduTN):

Ai idee, dupa ce ai zis mai sus, in cat timp s-ar descarca daca as sta numai pe net?

| RaduTN a răspuns (pentru Alle23):

24h-48h

| DreBloods a răspuns:

Daca ai sta numai pe net, cum ai intrebat si tu, te-ar tine pana la maxim 18-20h. Nu mai trebuie formatata ca la telefoanele precedente. Detin acest telefon si sunt multumit din toate punctele de vedere de el!