| Bordinc_Robert_2000 a întrebat:

Caut pe cineva care se pricepe cu macbook urile air.

9 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă le zice "air" atunci ele doar așa funcționează: după ce se află în air? Și cu cât mai în air, cu atât funcționează mai bine?
Nu te superi că mai glumesc.
Userul Panamax spune că se pricepe la ele:
https://www.tpu.ro/utilizator/aavbfz

| Bordinc_Robert_2000 explică (pentru anonimg):

Stai liniștit și mersi

| NLS a răspuns:

Creeaza un nou stick de instalare, DACA faci rost de o imagine (.dmg) cu kitul versiunii tale.
Programul se numeste TransMac, pasii sunt descrisi in linkul urmator, la botul calului:
https://pureinfotech.com/create-macos-bootable-usb-windows/

| Bizon95 a răspuns:

Mai bine ai pune direct intrebarea...

| Bordinc_Robert_2000 explică (pentru Bizon95):

Un prieten mi-a spus ca știe sa îmi faca cont și nu știu cum mi la resetat cred și când ii dau reinstala mac os îmi încarcă încontinuu l-am lăsat și câte o noapte întreaga, ca să fac să îl duc la service?

| Osneros a răspuns (pentru Bordinc_Robert_2000):

Propun sa inveti sa te exprimi sau sa-l duci la service si sa speri ca nu-ti iau bani in plus ca s-au uitat la toate ca n-au inteles unde e problema.

| Bizon95 a răspuns (pentru Bordinc_Robert_2000):

Da, e clar ca s-a stricat macos-ul
din pacate ai o problema absoult TAMPITA
macos-ul e pe gratis, DAR, sunt doua probleme MAJORE:
1. TREBUIE sa stii ce macos poti sa pui, iar acum IMBECILII DE LA APPLE au produse de gen MacBook Air "late 2017"
daca macos-ul ar fi mers atunci ai fi putut sa il iei direct din laptop pentru ca te-ar fi lasat sa iei numai ultima versiune posibila, insa asa, mve cu respect la Apple si basinile nenorocite pe care le au intre urechi cum ca macos-ul lor nu s-ar strica niciodata!
sau ca peste tot e cate o reprezentanta Apple la fiecare colt de strada asa cum e in America
2. dupa ce gasesti macos-ul care trebuie... TREBUIE sa ai macos ca sa il pui pe stick, macos-ul vine in format ".dmg" si NU exista nici o solutie real functionala sa il pui pe stick de pe altceva decat un macos, am incercat la un moment dat si NU am reusit

deci, daca la astea doua puncte de mai sus nu te descurci sau nu ai nici un prieten cu macos, atunci cam service te paste, ca alta solutie nu ai... sorry! sad