| Frank51 a întrebat:

Ce ai lua dintre Note 10 si S10+? De ce?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

20. De ce? Ca să mai pot da și la alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S10plus.fiindca are o camera mai buna, mai multi rami, un procesor mai bun, o baterie mai buna si un display mai bun fiind WQHD deci poti vedea clipuri pe Youtube la 1440p, o experienta mai buna avand in vedere ca are densitatea pixelilor mai mare.

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar... S10+ are tot 8GB de RAM, are un procesor mai slab decat Note 10 ( daca vorbim de Romania ), si are aceeasi camera. De unde ai luat acele informatii?
Iti sugerez sa te uiti pe GSMArena! Este cel mai bun site pentru a compara 2 telefoane.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9788&idPhone2=9535

Note10 are si memorie de stocare mai rapida, capacitate mai mare, desigur faimosul PEN. Singurele minusuri ar fi intr-adevar, rezolutia mai si bateria care sunt mai slabe fata de fratele mai batran S10+.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Varianta cu 1 tera are 12 giga rami, la procesor ai dreptate e mai bun da nu o sa se observe mari diferente la speed si nici nu are nevoie. bateria pana la urma conteaza cel mai mult, face diferenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Te ai uitat degeaba pe gsmarena
uite aici varianta cu 12 giga rami
https://m.emag.ro/......DDY7QLBBM/
deci s10 plus e mai bunwinking

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a specificat varianta Ceramica. S10+, varianta standard, e cea pe care ti-am aratat-o eu pe GSM Arena.
Intr-adevar, e mai bun S10 Plus ala, dar la banii aia iei Note 10+ care bate clar seria S10.
Chiar mai ieftin iesi cu Note 10+.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

O specificat s10 + e suficient, nu conteaza ca e ceramic sau nu, conteaza ca are 12 giga rami si il poate lua, nu o specificat de note 10 +.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Nu in totdeauna specificatiile reflecta realitatea, uite aici dovada, tel de 300 de coco e mai bun ca un note 20 ultra
https://youtu.be/f91jhSvN9_8
deci daca isi cumpara telul asta e mai bun si ca note 10 si ca s10 plus happy

| Frank51 explică (pentru anonim_4396):

Nu as putea folosi un Note 10+, am mainile prea mici laughing O sa mai astept o vreme sa scada preturile si la S20 ultra si P40 Pro, poate prind vreo oferta, ah vine blackfriday.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

S20 ultra e chiar unpic mai mare decat note 10 plus are display ul de 6.9 inch, Huawei in schimb p40 pro e putun mai mic il are de 6.5 inch. deci Samsung s20 ultra e un tel gigant nu se incadreaza in cerintele tale.

| Frank51 explică (pentru anonim_4396):

Da, inca nu am apucat sa vad fizic S20 ultra, eventual P40 PRO ar merge, sunt curios de camerele alea.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Daca ar fi sa fac aceasta alegere, as alege evident, Galaxy Note 10. Are un procesor mai bun, un design mai placut (mie), si vine la pachet cu faimosul S Pen, cu care iti poti face selfiuri reusite, iti poti scrie notite, iti poti testa creativitatea colorand si desenand. Eu detin un Note 10 Lite, si sunt extrem de multumit de acesta.

Întrebări similare