| Frank51 a întrebat:

Ce ai lua dintre Note 10 si S10+? De ce?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

20. De ce? Ca să mai pot da și la alții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S10plus.fiindca are o camera mai buna, mai multi rami, un procesor mai bun, o baterie mai buna si un display mai bun fiind WQHD deci poti vedea clipuri pe Youtube la 1440p, o experienta mai buna avand in vedere ca are densitatea pixelilor mai mare.

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar... S10+ are tot 8GB de RAM, are un procesor mai slab decat Note 10 ( daca vorbim de Romania ), si are aceeasi camera. De unde ai luat acele informatii?
Iti sugerez sa te uiti pe GSMArena! Este cel mai bun site pentru a compara 2 telefoane.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9788&idPhone2=9535

Note10 are si memorie de stocare mai rapida, capacitate mai mare, desigur faimosul PEN. Singurele minusuri ar fi intr-adevar, rezolutia mai si bateria care sunt mai slabe fata de fratele mai batran S10+.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Varianta cu 1 tera are 12 giga rami, la procesor ai dreptate e mai bun da nu o sa se observe mari diferente la speed si nici nu are nevoie. bateria pana la urma conteaza cel mai mult, face diferenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Te ai uitat degeaba pe gsmarena
uite aici varianta cu 12 giga rami
https://m.emag.ro/......DDY7QLBBM/
deci s10 plus e mai bunwinking

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a specificat varianta Ceramica. S10+, varianta standard, e cea pe care ti-am aratat-o eu pe GSM Arena.
Intr-adevar, e mai bun S10 Plus ala, dar la banii aia iei Note 10+ care bate clar seria S10.
Chiar mai ieftin iesi cu Note 10+.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

O specificat s10 + e suficient, nu conteaza ca e ceramic sau nu, conteaza ca are 12 giga rami si il poate lua, nu o specificat de note 10 +.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ineys):

Nu in totdeauna specificatiile reflecta realitatea, uite aici dovada, tel de 300 de coco e mai bun ca un note 20 ultra
https://youtu.be/f91jhSvN9_8
deci daca isi cumpara telul asta e mai bun si ca note 10 si ca s10 plus happy

| Frank51 explică (pentru anonim_4396):

Nu as putea folosi un Note 10+, am mainile prea mici laughing O sa mai astept o vreme sa scada preturile si la S20 ultra si P40 Pro, poate prind vreo oferta, ah vine blackfriday.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

S20 ultra e chiar unpic mai mare decat note 10 plus are display ul de 6.9 inch, Huawei in schimb p40 pro e putun mai mic il are de 6.5 inch. deci Samsung s20 ultra e un tel gigant nu se incadreaza in cerintele tale.

| Frank51 explică (pentru anonim_4396):

Da, inca nu am apucat sa vad fizic S20 ultra, eventual P40 PRO ar merge, sunt curios de camerele alea.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Daca ar fi sa fac aceasta alegere, as alege evident, Galaxy Note 10. Are un procesor mai bun, un design mai placut (mie), si vine la pachet cu faimosul S Pen, cu care iti poti face selfiuri reusite, iti poti scrie notite, iti poti testa creativitatea colorand si desenand. Eu detin un Note 10 Lite, si sunt extrem de multumit de acesta.