| MacoSergiu a întrebat:

Ce ar trebui sa aleg intre j5(2015) si iphone 5? ma ajutati va rog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il asculta pe cel care zice ca in 3 luni va merge prost. Stiu pe cineva care are acest telefon de vreun an si ii merge perfect. Memoria telefonului prietenului meu este mai mereu plina, insa acesta merge fara nicio problema.
Iar in privinta alegerii telefonului, alegi ce doresti mai mult si ti s-ar potrivi, in functie de caracteristicile si aspectul lui.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_5-4910.php

Eu, personal, as alege Samsung J5(2015) deoarece are ecranul mult mai mare (si al meu de 4, 3 mi se pare destul de mic, ba de 4'' ca la iPhone), camera mai buna, memoria ram mai mare, acumulatorul, deci MAI TOT superior iPhone-ului.

| MacoSergiu explică (pentru anonim_4396):

Daca ar fi sa aleg intre iphone 5s si j5(2015),tot j5-ul mi-ai recomanda?

| MacoSergiu explică (pentru anonim_4396):

In privinta fotografiilor? care dintre cele 2 face fotografii mai clare? ma puteti ajuta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MacoSergiu):

Da, tot pe Samsung l-as alege din aceleasi motive. Iar in privinta fotografiilor, Samsung J5 are camera frontala de 5MP si cea din spate de 13MP, iar la iPhone 8MP cu 1, 2MP, deci este o diferenta considerabila. J5-ul face fotografiile foarte clare, rapid, si are blit pe fata, deci poti face poe cu el pe intuneric si pe fata si pe spate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poze*

| MacoSergiu explică (pentru anonim_4396):

Mersi pentru ajutor

9 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Daca vrei sa ai mai mult spatiu alege pe memorie 16gb daca nu ai nevoie de spatiu atunci Samsung j5

| Yinsho01 a răspuns:

De ce nu iti cumperi J5 2016?

| SethRollins a răspuns:

Alege iphone 5, Nu iti lua J5 2015 in 3 luni o sa iti mearga foarte prost deci iti recomand cu incredere iphone 5

| MacoSergiu explică (pentru SethRollins):

Asa voi face, mersi.