| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac pentru a putea avea 5G? Ca am un Huawei p40 pro 5G și am fost prin Iași prin locurile unde sunt antene și semnal 5G și nu pot avea decât 4G+ cu tot cu funcția 5G activata și sunt și pe abonament. De ce nu pot prinde 5G?

14 răspunsuri:
| badpanda a răspuns:

Trebuie sa te vaccinezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In ce retea esti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai sim 5g?

Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate avea raspunsuri multiple:
- nu ai activat 5G pe telefon
- nu ai card-ul SIM pentru %G
- nu ai semnal 5G
Vorbeste cu provider-ul tau, unde ai abonament si intreaba-le!

| Irinelp a răspuns:

Pentu că abonamentul tău este probabil pentru 4g pentru 5g trebuie să schimbi abonamentul.

| Hutzy95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Orange

| Hutzy95 a răspuns (pentru badpanda):

Încă nu ????

| Hutzy95 a răspuns (pentru Irinelp):

Am același abonament de câțiva ani de zile. În primăvara îmi expira abonamentul.
Oare există cartele prepay 5G?

| Irinelp a răspuns (pentru Hutzy95):

Cartela o poți păstra pe asta dar abonamentul te costă câțiva lei în plus, dar cel mai bine poți întreba la rețeaua de telefonie la care ești tu.

| mihai69 a răspuns:

Https://www.orange.ro/acoperire/harta-acoperire-retea/
Se pare că au acoperire 5G la tine.
Sună la serviciu clienți, trebuie să te lămurească ei.

| badpanda a răspuns (pentru mihai69):

Bre daca n-ai inteles ideea, stai naibii in banca ta.
Nu este vina mea ca esti limitat mental si iti lipseste cu desavarsire simtul umorului.

| Hutzy95 a răspuns (pentru badpanda):

Eu am prins gluma de la inceput, dar nu ti-ai dat seama pentru ca erau acele semne de intrebare, pentru ca eu mesajul ti l-am dat de pe telefon si am pus niste emoticoane din alea care rad dar TPU nu recunoaste emoticoanele din cate vad, dar am prns gluma din prima, stai tu calm, nu te mai enerva ca poate faci o comotie cerebrala laughing

| badpanda a răspuns (pentru Hutzy95):

Dupa 20 de zile multe s-au intamplat de atunci, raspunsuri modificate si altele disparute.
Oricum nu era pentru tine, scrie clar acolo cui ii era destinat.

| Hutzy95 a răspuns (pentru badpanda):

Ok, scuze