| alessiomanuelsaal81 a întrebat:

Ce ați alege dintreun iphone x si Samsung galaxy note 9?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Vrei sa ai baterie? Nu-ti lua Iphone. Vrei "orice altceva"? Ia-ti Iphone. Acum serios, o comparatie h2h pe criterii mai "importante:
-Samsung IP68 fata de Iphone IP67
-Samsung are mai multi ppi
-Iphone are "ideea" de 120 Hz touch-sensing
-Clar Iphone are SO-ul mai bun, indiferent de ce zice oricine, mai ales pe securitate.
-Iphone are A11-le bionic si este extrem de bun.
-Placa video de pe Iphone este mai buna
-Samsung bate cu 8 gb ram si stocare 512. Si e si upgradabila.
-La poze e discutabila treaba, dar ambele fac poze super
-La baterie clar castiga Samsung.
Avand in vedere pretul si toate cele (sa se ia in considerare ca sunt fan Apple), bateria, restul chestiilor, daca vrei sa-l tii mai mult timp, ia Note 9. Pentru siguranta, fluiditate in aplicatii si baterie mai mica, ia Iphone. Oricum oricare o sa te "mai mult decat satisfaca".

| gelu1970 a răspuns:

Note 9.
Dacă vrei să te menții in linia de plutire a prostimii...alege iphone.
Așa le curg balele când expui telefonul pe masa din club.

| margaritmarius3 a răspuns:

Numai aberatii in comentarii, adica da, iphone e de fite, dar este si un telefon ce si-a castigat reputatia pe merit. Treaba cu "e cam mare" e o prostie, discutiile despre camera isi dau si ei cu parerea, dar nu mai bine iti dau si exemple? cm7 vad ca incearca sa iti dea cateva sfaturi, dar nu sunt chiar exacte sau corecte... in primul rand vreau sa iti spun ca telefoanele pe care le-ai ales sunt undeva la 40-45 de milioane (lei vechi) de ce nu ai vrea sa iei un Huawei Mate 20, este cel mai bun telefon la momentul actual si il gasesti undeva la 45 de milioane... Are cea mai buna camera, cel mai bun procesor, cel mai bun sistem de operare. Depaseste chiar si xs max, si nu mia spun de x sau 9
uite aici si convinge-te ce spun benchmark-urile
camera https://www.dxomark.com/
viteza/ performanta http://www.antutu.com/ranking/rank1.htm
la baterie: poti vedea aici fast charge: https://www.youtube.com/watch?v=AnLbPrue6ao 25:25
iar la descarcarcare bateriei https://www.youtube.com/watch?v=vIAmQ6BAw5c Cat despre ecran, toate sunt de la Samsung si sunt aceleasi. Deci recomand mate 20 pro, dar daca tu esti fixat pe celel doua, ceea ce ar fi o greseala, as zice note 9.

| ydaniel02 a răspuns:

Note 9 e cam mare dar are foarte multe functii interesante, inclusiv folosirea pe post de calculator. Fata de iphone x are o baterie mult mai mare
Iphone X e mai mic, dar are o camera super buna.
Eu as alege Note 9 (o sa te cam deranjeze dimensiunea )