| SebastianM a întrebat:

Ce ati alege intre Allview p5 quad si Samsung galaxy advance? Argumente, dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| ale2000mi a răspuns:

Allview p5 are dual sim, android 4.1, si totul foarte ok.
Samsung galaxy advance este si el foarte bun, si se merita la pret chiar foarte bine, si are 4.1, nu e dual sim, ce-i drept, e putin mai micut ca Allview-ul, cred.
Camera e mai buna la Allview, caci e 8MP, si la Samsung galaxy advance e 5MP, si la video e mai bun Allview, dar la camera din fata ia Samsung, si la baterie ia Samsung.
Desi la Allview sunt unele lucruri mai bune, eu optez totusi pentru Samsung galazy advance, deoarece parca, mai tare am incredere in Samsung, caci totusi au un nume, care e pentru ca chiar sunt buni, dar acest Allview e mai nou, si nu ai de unde sa stii asa de bine la ea, si nu zic asta ca is eu ca ce ii mai vechi ii mai bun, oricum e doar decizia ta pana la urma.

4 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Allview P5 Quad pentru performante si pret: http://bit.ly/allview-p5-quad-marketonline si Altex: http://bit.ly/14NXQp6

| snzpaul a răspuns:

Samsung Galaxy Advance, pozele mai avansate, camera mai avansată, în general.
Setăriile sunt multe, le poți configura cum vrei tu. Totul e mai avansat față de Allview.

| SebastianM explică (pentru snzpaul):

Dar procesorul la Allview este mai puternic ca advance plus ca, camera de la Allview are 8mp si aia de la advace are 5mp

| kzd a răspuns:

Am Samsung galaxy S3 si am incredere in Samsung, pe cand Allview este ceva ce s-a strecurat prin piata de telefoane.