| Petrovic a întrebat:

Ce ați alege între Allview P9 Energy mini şi Samsung Galaxy J5? De ce?

5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Samsung. Allview sunt niste porcarii de telefoane, chinezarii ordinare.

| Mirel4412 a răspuns:

Poti privii aici si iti poti alege.Samsung Galaxy J5 e mai bun decat Allview
http://gsmversus.com/allview-p9-energy-mini/samsung-galaxy-j5-(2016)/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung Galaxy J5 din toate punctele de vedere.

| OnePiece a răspuns:

Nu te lua dupa ce iti zic astia. P9 Energy Mini e mult mai bun.

Samsungurile sunt niste petarde la gama J, pentru ca sunt prea scumpe pentru ce cer, adica serios 2GB de RAM la 1000 de lei? Ce naiba. Camerele sunt bune, ce-i drept, mai bune decat pe Allview.

Procesorul de pe Allview, MT6753, este mai bun la capitolul performante decat J5 2016, dar sub J5 2017. In Antutu Allview-ul scoate in jur de 35.000 de puncte iar J5 2016 doar 27.000 (2017 in jur de 42.000).

RAM-ul = clar mai bun la Allview. 3GB RAM fata de doar 2 la Samsung. Plus RAM management prost la J5 indiferent de an.

Placa video = cam asemanatoare.

Ecranul = depinde de ce preferi, IPS sau AMOLED. Samsungul a implementat ok ecranul pe seria J.

Designul overall este mai bun la Allview, la fel si rezistenta la zgarieturi si socuri.

Suport software = cam la fel. Ambele sunt destul de slabe, cred totusi ca P9 are update la Nougat.

Pretul = Allview. Clar, doar 600 de lei, poate si mai putin acum ca e Black Friday...

Concluzia: Ia P9 Energy mini daca trebuie strict sa alegi intre alea. Eu in locul tau as alege sincer altceva. Ceva gen Xiaomi Redmi Note 4.

| AlexAlx2626 a răspuns:

Samsung. pentru ca Samsung e o firma mare. o firma buna. Au scos numai telefoane bune de la bun inceput. Allview. e o porcarie. am avut un e4 lite. si mi-a luat foc bateria. Sper ca te-am ajutat. Toate cele bune!