| Alecsx25 a întrebat:

Ce ati alege intre SAMSUNG GALAXY S2 PLUS si HTC DESIRE 500? De ce?

6 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

SAMSUNG GALAXY S2 PLUS :

Memory Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 8 GB storage, 1 GB RAM

Video Yes, 1080p@30fps, check quality
Secondary Yes, 2 MP

fata de

HTC DESIRE 500:

Memory Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 4 GB, 1 GB RAM

Video Yes, 720p@30fps, check quality
Secondary Yes, 1.6 MP

La procesor HTC sta mai bine:
CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A5
fata de Samsung
CPU Dual-core 1.2 GHz

Dar parca Samsung arata mai bine, parerea mea si oricum are 8 GB
Mai multe:

http://www.gsmarena.com/samsung_i9105_galaxy_s_ii_plus-5213.php

http://www.gsmarena.com/htc_desire_500-5623.php

| dantomescu78 a răspuns:

Eu as alege galaxy s2 plus din cauza procesorului.

Uite aici un pret bun pentru el: http://bit.ly/1h85kJE

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

S g s2 Plus

| SteffiBaa a răspuns:

Samsung Galaxy S2 Plus este mai bun decat HTC DESIRE 500 si ai memorie mai multa si face poze si mai bine
Funda?

| Andrey02 a răspuns:

Nu sunt foarte mari diferența dar dacă as fi in locul tau as alege Samsung galaxy s2 plus

| FlorinFive a răspuns:

Dupa parerea mea eu as allege telefonul Samsung Glaxy S2 Plus deoarece are o interfata prietenoasa si are niste functionalitati intuitive care il face sa se miste mai repede si poate sa fie folosit cu usurinta si cu rapiditate.In primul rand, GALAXY S II Plus este dezvoltat pe platforma Android 4.1.2 (Jelly Bean) și este dotat cu procesor dual core de 1, 2 GHz.In al doilea rand, Ecranul de 4, 3" inci WVGA Super AMOLED Plus aduce o experiență de vizualizare îmbunătățită și oferă posibilitatea realizării de fotografii de o înaltă calitate prin intermediul unei camere foto puternice, de 8MP.In final, eu cred ca acest telefon este mai bun deoarece are aceste chestii foarte atragatoare iar eu il detin in acest moment.Se misca extreme de bine si sunt foarte multumit de el.P.S:Chestiunile pe care le-am scris mai sus sunt din cartea de informatii.O primesti la pachet cu telefonul.