| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege intre Samsung galaxy s2 si HTC one s?

9 răspunsuri:
| AOLEVRIC a răspuns:

Samsung.

| Bοgdαη a răspuns:

ONE S

- telefon care nu se mai fabrica, mai mult ca sigur ca nu va mai primi nici un update dupa JB 4, 1;
- are probleme cu conexiunea wi-fi care in standby se pierde si apoi se reconecteaza la retea odata cu activarea ecranului, desi este setat sa stea activa si in standby;
- sincronizarea push a gmail de cele mai multe ori face probleme cand telefonul este in standby, si, odata cu activarea ecranului incepe sa sincronizeze; (problema asta am mai avut-o si la un Galaxy S i9003 pe Gingerbread si nimeni de pe XDA nu i-a dat de cap)
- telefonul este negru, si din review-rile citite, e culoarea cu probleme la acest model: se decojeste foarte usor;
- rezolutia cam mica pentru performantele telefonului (540X960) si displayul de tehnologie pentile.

S2

- are aceeasi senzatie de ieftin cu care Samsung ne-a obisnuit de ceva vreme incoace. Plasticul este lucios si confera o senzatie de lowbudget..Trebuie sa am grija cum il tin, fiind foarte alunecos si usor de scapat din mana.
- nu as putea sa spun ca are lag, desi e cu JB 4.1.2 pe el, dar parca sta si se gandeste un pic..., as putea spune mai repede ca e un delay. Poate ca TouchWiz-ul isi spune cuvantul, o sa incerc si Launcher Pro, care nu m-a dezamgit niciodata.
- pierde din semnalul wifi cand il tin in mana, daca il pun pe masa sau birou semnalul e ok.
- procesorul mult mai slab decat la One S.
- culorile de la Super Amoled Plus ma cam zgarie la ochi.
- nu are Gorilla Glass
- rezolutie si mai mica a ecranului decat One S (480X800)
- camera mai slaba decat One S, si care a mostenit de la S2 acea pata roz, galbuie pe mijlocul pozelor cu fundal deschis la culoare.
Uite poti alege tu acum!

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei123Andrei a răspuns:

Htc One S

| AsTheLove a răspuns:

Buna Anonim,

A-ti alege un telefon este treaba ta, nu a noastra.Noi nu stim ce iti place tie. Daca vrei o parere, eu as alege Samsung Galaxy S2, dar desigur este alegerea ta!

Sper ca te-am ajutat.Si sa nu iei acest raspuns pe calea rea!
AsTheLove

| ferdin a răspuns:

Samsung galaxy s2

| Zambareata1000 a răspuns:

Galaxy S2winking

| AlexElektro1987 a răspuns:

Iti recomand HTC ONE S cu cea mai mare incredere in firma HTC!
HTC-ul este un telefon cu multe avantaje in fata Samsung-ului, plus ca Samsung Galaxy s2 are foarte multa lume, daca iti iei un HTC ONE S esti printre putini care au acest telefon plus ca HTC-ul are un procesor mai mare si o camera mai buna iar rezolutia telefonului este mai mare cea ce iti confera o imagine de o mai buna calitate fata de cea de la s2!

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Samsungu e facut din materiale mai ieftine si e mai putin rezistent. HTC e mai bun si cum a zis si alex multi au Samsung ca e cu andorid domne... da HTC si google au facut androidu