| alexx102428 a întrebat:

Ce caracteristici are display-ul la Samsung Galaxy S8?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pixeli negri sunt inchisi/stinsi, adica se vede negru pe bune.
Culorile se vad foarte bine...e de vis un ecran ca ala.
E cel mai bun de pe piata, si "eapal"(Apple) isi cumpara ecrane de la Samsung.

| Andersen2k18 a răspuns:

Tip display Super AMOLED
Rezolutie (pixeli) 2960 x 1440
Numar culori 16M
Diagonala display (inch) 5.8
Functii Dual Edge
Dupa parerea mea,e cel mai bun telefon de pe piata la ora actuala, fotografiile ies superb.

| RAY a răspuns (pentru Andersen2k18):

Iphone x e cel mai bun

| Andersen2k18 a răspuns (pentru RAY):

Daca stau sa ma gandesc, la design cei de la iPhone au cam copiat Samsung, dar ma rog fiecare cu parerea lui.Eu folosesc telefonul pentru fotografii si aplicatii, nu pentru ca e la moda.

| RAY a răspuns (pentru Andersen2k18):

Si Samsung xiaomi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Scuze Ray, tin sa te contrazic...
iPhone X vs. S8?
Sigur, odata la 10 ani schimba si ei ecranul...cred ca voiai sa zici ca Note 8 e cel mai bun.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Iphone x e mai bun ca partea hardware ma refer in teste

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Iar esti gresit...3Gb ram sau cat are panarama aia vs 6?
Ala iese mai bun in teste deoarece are iOS, iar S8 are Android...stii cat de mare si cate resurse are nevoie Androidul ala? Ia pune tu un sistem similar iOS pe S8 ca scoate ala 400k+

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.youtube.com/watch?v=vDppSzluxfs
si mie imi place cum arata s8 ca aspect, dar am auzit ca e mai bun ca s8 cpu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Compari 25 milioane minim cu vreo 45 miliaone cam asa...de ce nu il compari cu Note 8? Ca sunt la acelasi pret.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok note 8