| alexfotbalpoli a întrebat:

Ce dimensiuni are ECRANUL Samsung galaxy mini 2 si Samsung galaxy ace?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Atunci daca tot iti iei tu mini2, de ce iti mai 'bati capul' cu mine?
Da, mi-am luat si acela este ultimul site care il recomand. Vezi la CEL.ro daca gasesti telefonul. Intotdeauna, daca gasesti ceva bun pe eMAG, gasesti mai ieftin pe cel (daca detin produsul) - diferenta de 90 de ron, dupa cum observiwinking
Am zis ca se misca rau pe jocuri gen Temple Run 2. Telefonu' ala nu e facut pentru jocuri ca acesta. Pe cele mai minime detalii, ti se va misca bine, dar asta este alegerea ta. Ti-am spus, eu imi luam Ace!

15 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Samsung Galaxy mini 2 S6500 : display 320 x 480 pixels, 3.27 inches (~176 ppi pixel density)

Samsung Galaxy Ace S5830 : display 320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel density)

Pentru alte detalii vezi linkul SURSĂ :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

Toate cele bune.

| alexfotbalpoli explică (pentru bursuc001):

Ma spune-mi cat are lungime si cat are grosime in cm plz siti dau funda

| alexfotbalpoli explică (pentru bursuc001):

Ma spune-mi cat are lungime si cat are latime in cm si iti dau funda

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Care dintre telefoane?

| alexs99 a răspuns:

Samsung Galaxy Mini 2-3, 27 inch
Samsung Galaxy Ace-3, 5 inch

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Galaxy Mini 2 Are ecranul de 3.27", cu 176PPi
Galaxy Ace are ecran de 3.5", cu 165PPi
Uite aici cele 2 telefoane :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3883&idPhone2=3724
Daca vrei sa alegi intre cele 2, alege Ace! Mini2 are un ecran foarte prost.

| alexfotbalpoli explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Argumenteaza de ce e prost si ce are in plus ecranul lui ace

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

In primul rand, am vazut acum ca Mini2 nu se mai produce..inseamna ca nu a fost un mare succes!
Deci..este prost pentru ca nu are unghi de vizualizare!
Adica daca il tii in fata ta, e in regula, dar daca joci ceva gen. Temple Run, si trebuie sa intorci telefonul, imaginea se pierde foarte usor.Adica. daca este doar UMPIC intr-o parte telefonul, imaginea se innegreste.
Si Ace este mai bun (la ecran) pentru ca are 16M culori, in timp ce mini2 are doar 256K. si crede-ma, aceasta diferenta este notabila.

| alexfotbalpoli explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Mini 2 a fost un foarte mare succes... sa stii si n-am inteles ce ai zis mai sus cu temple run

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Si daca a fost un mare succes, de ce nu se mai face, la nici un an dupa lansare?
Pai..nu ai jucat temple run?
Ca sa misti omul acela din temple run, trebuie sa. misti telefonul intr-o parte si in alta, nu? Sa..il balansezi?

| alexfotbalpoli explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Da ma si nu se misca deloc rau

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

CEE?
Ce nu se misca deloc rau?

| alexfotbalpoli explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu ma, au 3 colegi de ai mei mini 2 si nu se misca deloc rau oricum tot mini 2 imi iau, ma tiai luat vreodata un telefon de la eMAG?

| alexfotbalpoli explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Nu iau online telefoane sau orice si ti-am zis ma nu se misca rau. *** gata )) hai cati dau o funda

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Atunci daca tot iti iei tu mini2, de ce iti mai 'bati capul' cu mine?
Da, mi-am luat si acela este ultimul site care il recomand. Vezi la CEL.ro daca gasesti telefonul. Intotdeauna, daca gasesti ceva bun pe eMAG, gasesti mai ieftin pe cel (daca detin produsul) - diferenta de 90 de ron, dupa cum observiwinking
Am zis ca se misca rau pe jocuri gen Temple Run 2. Telefonu' ala nu e facut pentru jocuri ca acesta. Pe cele mai minime detalii, ti se va misca bine, dar asta este alegerea ta. Ti-am spus, eu imi luam Ace!

| vladelvis a răspuns:

Salut
Samsung galaxy mini 2:320 x 480 pixels, 3.27 inches (~176 ppi pixel density)
Samsung galaxy ace:320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel density)