| anonim_4396 a întrebat:

Ce display ați alege la telefon? IPS sau AMOLED?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Amoled

| alexalx1234 a răspuns:

Amoled. Au colorile mai naturale si consuma mai putina baterie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

AMOLED. Culorile sunt mai vi pe un ecran Amoled.

| AlexElektro1987 a răspuns:

IPS, culorile sunt foarte apropiate de cele naturale. Desi la Amoled display-ul pare mai viu iar pozele ies mai bine, este aiurea sa stiu ca pozele sunt fortate si ca au doar o saturatie mai mare pe ecran fata de cum sunt ele in realitate.

| AureliusTPU a răspuns:

AMOLED dar sa fie ca la s9/s9+ pana la s20 ultra cu milioane de culori adica la s9+ are 16M culori

| Focutza a răspuns:

IPS daca e un telefon destul de nou, arata super. Amoled daca vrei sa consume putina baterie.