| anonim_4396 a întrebat:

Ce e asa special la iphone?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

La iphone e speciala calitatea in primul rand, metal frumos lucrat cu lunii perfecte, calitatea culorilor este perfecta si spun asta pentru ca am avut foarte multe telefoane, momentan am un iphone 5s e perfect, nu imi trebuie nimic altceva. Si mai are fata de celelalte mari cu brandul, iti aduce aminte de Steve Jobs, SUA, etc...

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Marul desenat pe spate

| K0sti a răspuns:

Nimic!

| Nirvanaaa a răspuns:

O sa incerc sa iti spun de ce am ales Iphone (5C) si nu un alt telefon.Inainte am avut un Iphone 3g care a rezistat timp de cinci ani si mergea chiar foarte bine.Nu puteam folosi jocurile din cauza IOS-ului vechi dar in schimb a fost ultra rezistent la cate cazaturi a avut inainte sa il am (l-a folosit sora mea inaintelaughing).).In schimb la Iphone nu te complici cu antivirus, nu se blocheaza asa usor, poti vorbi cu Siri, ai Face Time si Imessage daca ai functia deschisa poti trimite mesaj unui detinator de Iphone gratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mentalitatea de turma si snobismul. Cele mai speciale lucruri de pe planeta!

| Cronki a răspuns:

Ce e asa special la iphone? Pai, hai sa vedem:
-materiale premium, linii perfecte, fara umflaturi pe la camera sau mufe
-ecran rezistent, culori naturale, nu mega saturate ca la Samsung ori spalacite
-nu se blocheaza, totul se misca fluent, hardware si software stabil (spre deosebire de IOS, androidul este adaptat pentru fiecare marca)
-sunetul impecabil...cum avea batranul N91
-calitate foto/video (nu-i nevoie de zeci de megapixeli pentru o fotografie buna)
-nu se viruseaza, n-ai nevoie de antivirus
Concluzie: Multi se lasa impresionati doar de specificatii, precum numarul de nuclee, ori giga de RAM, sau zeci de megapixeli la camera, dar totul e doar marketing
Un telefon n-are nevoie de atata "tehnologie" ca sa functioneze bine, si cei de la iphone au inteles asta! Cu toate astea are si minusuri, cel mai important gasit de mine este pretul big grin cam exagerat adevarat, apoi mod-ul USB, iTunesul, bluetooth.
Ai avantaje si dezavantaje de ambele parti si fiecare cumpara ceea ce-l face fericit!winking

| heAdgN a răspuns:

Sigla. Asta face tot. In ziua de astazi esti jmecher daca ai un Iphone. Trebuie sa apara marul ala pe spate. Si shakeStar2000 cum si si HuShEr tu nu ai vazut alte telefoane ce fac poze bune eu am un samsumg galaxy S4 daca vezi ce poze face nu ai mai zice nimic si nu ai lag.

| Georgestaff08 a răspuns:

HuShEr are dreptate voi nu ati vazut un LG G2 sau G3 sau un Nexus 6 si mai lasati-ma si cu Samsungul ca are un soft de iti vine sa iti bagi **** in el de telefon

| Andutu21 a răspuns:

IOS ( sistemul de operare )

| ShakeStar2000 a răspuns:

La Iphone e special: Camera foto(pozează foarte bine si are culori vii), Aplicatiile si jocurile care nu se inteapa deloc. Funda?

| HuShEr a răspuns (pentru ShakeStar2000):

Inseamna ca tu nu ai vazut in viata ta un LG g2 sau un Sony xperia z3 cum face poze. la iphone doar ca nu au aplicatiile si telefonul in sine lag. dar asta pare sa se fi remediat si cu telefoanele android