| PrajituricuL1977 a întrebat:

Ce faci daca Samsung galgaxy s6 nu se mai aprinde? Se aprinde arata Samsung si ramane asa impreuna cu ledul albastru.Ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Resoftare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-l duci la resoftat!

| NLS a răspuns:

Tot ce poti face tu e sa incerci un Factory Reset din butoane, sunt mari sanse sa fuctioneze, insa VEI PIERDE TOT ce ai salvat pe telefon.
(as fi specificat ca ramane ce ai salvat pe card, DACA il scoti, insa S6 nu are deloc card de memorie).

Combinatia de butoane la modelele Samsung (si la multe alte modele) este >
butonul Volume +
butonul Home
si butonul de Power

Trebuie apasate impreuna timp de vreo 10-15 secunde, pana apare logo-ul Android, sau pana auzi un bip/vibratie.

| OnlyDeagle a răspuns:

Incearca un data factory reset
Exista o combinatie de butoane pentru a deschide un fel de bios al telefonului, acolo se afla comenzi suplimentare
Poti cauta pe Youtube data factory reset pentru s6 telefonul tau, urmaresti tutorialul si faci la fel. Succes!