| gemeni6226 a întrebat:

Ce fel de aplicatie este bixby home? Tot imi apare pe telefon si habar nu am la ce foloseste.

Răspuns Câştigător
| NarcisIfrim a răspuns:

Nu costa nimic..doar devine enervant ca se activeaza mai mereu, sa mergeti la cineva sa il dezactiveze

8 răspunsuri:
| NarcisIfrim a răspuns:

Este un asistent vocal al celor de la Samsung Galaxy incepand cu s8.

| gemeni6226 explică (pentru NarcisIfrim):

Adica,motor de cautare vocal? Si costa daca o folosesc?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru gemeni6226):

Poti sa o dezactivezi de la Setari - Aplicatii - Si aici ar trebui sa cauti dupa Bixby (o sa apara foarte multe), de exemplu Bixby Home, dupa ce se selecteaza o sa apara acolo - Dezactivare.

In general nu ajuta aplicatia, este mai mult un "sa fie".

| gemeni6226 explică (pentru DoarBogdan):

Am incercat si imi comunica ca daca il dezactivez o sa aiba multe greseli telefonul dar multumesc mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru gemeni6226):

Pai da asa zice la toate. Nu trebuie luat in considerare asta big grin
Cu incredere poti sa o dezactivezi.
Eu mereu recomand dezactivarea aplicatiilor nefolosite pe dispozitivele mobile si mereu fac asta. Asta duce atat la prelungirea duratei de viata a bateriei si nu se "incarca" telefonul cu atat de multe procese care sa ruleze in fundal degeaba.

| gemeni6226 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc acum scuze ca nu a ta a fist funda cu proxima ocazie...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru gemeni6226):

Nu este nicio problema.
Seara frumoasa va doresc! ^_^

| Rusu_Cristi_2003 a răspuns:

Este de la Samsung!