| morfeo a întrebat:

Ce functii credeti ca vor avea telefoanele in 5 ani? Vreau idei.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezistenta la apa mai indelungata si probabil se vor plia

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ne "v-or" corecta si mai eficient in scriere. Eventual "v-or" vibra in buzunar si cand vom vorbi agramat. Pardon, cand unii "v-or" face greseli.

| Catrice a răspuns:

Ne vor ajuta sa zburam, sa ne telesportam, ne vor clona...oh, ai zis 5 ani nu 50...

| Bizon95 a răspuns:

Vor fi direct integrate in creierul uman
vom putea face poze si zoom direct din ochi
si bineinteles, eu as face hacking si as controla toti oamenii din lume big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru noi, nu ceva util. Pentru corporatiile care produc software si telefoane, probabil ca o sa spioneze atat de tare incat ne vor scana si ce lipsuri avem in sange ca sa ne dea reclame cu produse si mai daunatoare.

| GouDidodino a răspuns:

Te vei putea teleporta cu ajutorul lor

| Alexandrionelu a răspuns:

Presupuneri:
Încărcătoarele vor fi doar wireless, la fel și căștile, cartela sim va fi electronica, deci practic telefonul va fi complet incapsulat, fără nici o mufa.
Bateriile vor fi mult mai eficiente, probabil vor tine cât un Nokia vechi.
Ecranul va fi pliabil sau vor avea proiector + conectivitate wireless cu orișice TV.
Viteza de procesare va creste, la fel ca și toate performanțele.
Camerele foto vor fi atât de bune încât aparatele foto aproape ca vor dispărea de pe piata.
Androidul va câștiga lupta cu Ios-ul, acesta din urmă dispărând de pe piață.

| Ana7807820 a răspuns:

Rezistenţă la toate conditiile meteo, incarcare inteligenta la lumina solara şi wireless, camera cu zoom x100, capabil sa tina jocurile performante ca Fortnite sau C.O.D smooth (memorie RAM imensa), control inteligent al maşinii, securitate maxima (fotografiaza persoana ce a incercat sa deblocheze telefonul, voice recognition, eye recognition, pentru Iphone-uri sa poata sa se blocheze permanent daca se depaseste limita de attempts si sa fie deblocat doar cu un cod special trimis pe adresa de mail a detinatorului)

Răspuns utilizator avertizat
| Ana7807820 a răspuns (pentru nimportequi):

E opinia mea personală nu ştiu cu ce v-a deranjat, DOMNULE!