| PumpkinDoll a întrebat:

Ce-i drept am avut o gramada poze in tel, putin peste 300 cred.Imi apare notificarea aia cu spatiul e aproape plin si cand dau pe ea ma duce sa sterg melodiile din tel, pe care de fapt le am pe un card de 4gb.Deci ce treaba are cardul cu memoria telefonului? Plus ca am sters si pozele si cand ma duc la stocare imi arata acelasi spatiu ocupat.Ce fac?

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu mai sterge manual, foloseste un cleaner. Probabil ai si mult cache. Eu de exemplu fac vreo 6-7 GB doar fisierul de Thumbnails aferent pozelor...

| Andreeush a răspuns:

Golește memoria cache a telefonului.

| PumpkinDoll explică (pentru Andreeush):

Si cum fac asta?

| Andreeush a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Depinde ce telefon ai, însă trebuie să te duci la setările telefonului și să dai la stocare. Acolo trebuie să ștergi memoria cache.

| PumpkinDoll explică (pentru Andreeush):

Am un Nokia5, dar daca sterg memoria cache, nu se sterge nimic altceva, nu?

| Andreeush a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Nu se șterge nimic altceva.

| cfrtobias a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Memoria cache de stergi = cu 0 aproape

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Sterge aplicațiile care nu-ți folosesc și/sau fișierele inutile.