| PuținConteazăNumele a întrebat:

Ce imi recomandati Samsung galaxy core prime sau Allview v1 viper i? cu argumente pentru fiecare
Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

De aceeasi parere cu nicolnico22 - deci as merge pe Samsung:
- ecrane - aceeasi rezolutie, mai mare la viper dar nu cu mult
- camera - e de 8 la viper dar prefer camera de 5 de pe Samsung - de obicei camerele Samsung au culori mai bune, imagini mai luminoase, (e mai buna o imagine colorata corect fata de una albastra sau intunecata)
- bateria tine mai bine la Samsung, e si mai mare
- procesorul e mai bun cel de pe Samsung
- viper are 2 cartele sim insa si Samsung are in plus 4G, nfc

La android: androidul 4.4 e mai prost decat 4.2
- 4.4 nu lasa aplicatiile care nu sunt preinstalate sa scrie pe cardul de memorie, deci majoritatea aplicatiilor in android 4.4 pot folosi cardul doar pentru citire nu si pentru scriere, deci pot sa functioneze doar cu memoria interna a telefonului. In androidul 4.2 aplicatiile merg bine si pe cardul de memorie - scriere, citire.

In concluzie, daca ar fi sa aleg, as alege Samsung galaxy core prime.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung galaxy core prime e foarte bun, are o prietena de a mea si e super multumuta. Nu iti recomand Allvew, e o firma proasta, am tableta de la ei si am dus-o de 3 ori la reparat. O alta prietena si-a luat un telefon Allvew si nu a tinut-o nici 2 luni.

| StochitaCatalin a răspuns:

V1 viper.
-rezolutie mai mare
-android mai mare
-ecran mai mare
-procesor quad core