| JSW a întrebat:

Ce înseamnă "apel de intrare" și "apel de ieșire"?

Răspuns Câştigător
| rovion a răspuns:

Apel intrare când primeştu un apel, apel ieşire cãnd suni(apelezi)tu pe cineva! Fundã?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Apel de intrare este apelul pe care l-ai primit (adică te-a sunat cineva).
Apelul de ieșire este apelul pe care tu l-ai efectuat (adică tu ai sunat pe cineva).

| Bizon95 a răspuns:

Inseamna ca mesajele din telefon au fost traduse cu, google translate, sau alta balarie, SI MAI BALARIE, asa ca in loc de "apel primit" au tradus "apel de intrare" (ca in engleza - incoming) si in loc de "apel dat" au tradus "apel de iesire" (ca in engleza - outgoing)
asta in loc sa aiba un minim de bun simt si sa gaseasca un vorbitor de limba romana... NATIV!