| TudorFox a întrebat:

Ce inseamna atunci cand ti se incarca mai repede decat ar trebui bateria telefonului?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E pe ducă. Tot la fel se si descarcă.

| TudorFox explică (pentru darrio2007):

Nu, de descarcat nu se descarca asa

| Alexuţ02 a răspuns:

Contează încărcătorul în primul rând, iar în al 2 lea, unele telefoane au opțiunea Încărcare rapidă, ți se încarcă ff repede cu ea

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Multe telefoane au azi fast charging.De ex la al meu ii ia 30 minute sa ajunga de la 10% la 60-70%.

| TudorFox explică (pentru ClaudiuM1997):

De ce?

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru TudorFox):

Firmele si-o dat seama ca pe langa faptul ca un telefon trebuie sa aiba o baterie mare, trebuie sa se incarce si rapid. Adica degeaba ai baterie buna daca ii i-a 3 ore sa se incarce de la 10% la 100%.Asa ca exista telefoane si incarcatoare fast charging. Adica bateria cu un incarcator special (de multe ori in cutia telefonului se afla asa incarcator standart) se poate incarca foarte repede. Ce telefon ai totusi?

| TudorFox explică (pentru ClaudiuM1997):

Pai Samsung galaxy j3 2016, si pana acum nu am mai avut problema asta

| QuelQui a răspuns (pentru TudorFox):

Telefonul cati ani are? Oare nu incarca doar o parte a bateriei, restul fiind "moarta"? Asa am patit eu cu niste acumulatori. Dupa putin timp au murit de tot.

| TudorFox explică (pentru QuelQui):

Nu are nici un an

| QuelQui a răspuns (pentru TudorFox):

Daca se descarca mai repede decat inainte, mergi si fa o verificare in service.

| Xenoverse a răspuns:

Fast Charging

| TudorFox explică (pentru Xenoverse):

Pai da, dar care e cauza?