| Sylvye a întrebat:

Ce inseamna ca un Iphone este codat in ICloud? Funda! :-)

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Inseamna ca cel mai probabil a fost furat si blocat, astfel incat nu mai poate fi utilizat. Deci atata vreme cat e blocat in icoud, e bun fie de pus in rama si uitat la el, fie de aruncat, dar numai nu de utilizat.

| vRemi a răspuns:

Se poate decoda la un Service, dar mai greu, pentru ca iPhone are niste sisteme proprii cum este acesta, atata timp cat nu stii parola, nu poti intra pe nimic, de obicei, iPhone-urile blocate sunt furate/gasite.

| Christian826 a răspuns:

Probabi a fost furat si este blocat si nu mai poate fi utilizat insa daca chiar asa mult vrei sa mearga iti trebuie un computer bun unul care se pricepe adica un hacker care sa deblocheze

| Narcis_Puiu_2000 a răspuns:

E de aruncat de asta Apple e de caca

| CostinCostin2016 a răspuns:

Detalii complete precum si un tutorial pas cu pas pentru eliminarea unui iPhone, iPad sau iPod din iCloud gasesti aici http://www.iphone365.ro/......-tutorial/