| Alis57 a întrebat:

Ce înseamnă dacă suni pe cineva care este plecată la afară și are numar de România si atunci când sun îmi spune accesul la acest număr este limitat și acest mesaj îmi este spusă în limba engleză?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fără credit/fără roaming/fără...

| RxTx a răspuns:

In general inseamna ca ala nu iti este prieten ca sa cam saturat de tine si ti-a bagat numarul la blocate si asta se confirma mai ales daca are abonament.

Daca nu are abonament cam tot asta este a devenit un inganfat care vrea da nu mai fie sunat pentru ca el poate mananca de la cantina saracilor
Dar vrea sa lase impresia ca e bombardier.

Si daca nu sunt toate astea de mai sus asta inseamna ca ori nu a platit abonamentul
Si nu mai poate prini telefoane

Pentru ca acum pr bune exista tari in care ii taxeaza si pe cei pe care ii suni de exemplu in canada sau unii romani de acolo mint asta

Dar sigur sigur de tot daca suni un roman care se afla in republica Moldova
Pe el il costa 1 euro / minut ca sa stea de virba cu tine!
Ca sa te asculte
Daca tu il suni il costa 1 euro / minut pe orice om care se afla in rusia in moldova in ukraina si in alte tari de exemplu eram eu in azerbaigian ma costa 7 euro/ minut daca ma suna cineva si
1 euro daca doream sa dau sms eu in Romania
Sau daca doream eu sa sun in Romania ma costa 7 euro/ minut

| sabin89 a răspuns (pentru RxTx):

Ce cauţi tu în "azerbaigian"? happy

| Alis57 explică (pentru sabin89):

Poftim?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil înseamnă că și-a dezactivat cartela de România și posibil să-și fi cumpărat o cartelă cu număr de țara unde se află.

| Tokyo44 a răspuns:

Cel mai probabil nu se afla in aria de acoperire

| Alis57 explică:

Ce legătură are cu intrebarea mea?