| Bruno92 a întrebat:

Ce inseamna HDR10 la display la un smartphone? Am vazut ca s9 are HDR10, o fi insemnand hd ready?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ineys a răspuns:

Pe scurt o reprezentare a imaginii cu un spectru mai larg de luminozitate atat pentru partile luminoase cat si intunecate din imagine.

https://ro.wikipedia.org/wiki/HDRI

Iti spune wikipedia mai multe. Daca vrei sa intri in detalii si sa te pierzi schimba pe engleza unde iti spune mult mai multe.

Nu are treaba cu HD Ready, HD Ready se refera la rezolutie parca. HDR inseamna High Dynamic Range si se refera la culori.

1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Am trait schimbarea de la fara, la, cu HDR
efectiv, in Half Life 2 era soare, fara HDR, iar cand l-au bagat, stralucirea soarelui se simtea pe fiecare peretewinking