| JusTPauL a întrebat:

Ce inseamna NFS la telefoane?

Răspuns Câştigător
| vladutz1415 a răspuns:

Cred ca vrei sa spui NFC(near-field-communication). E un standard de comunicare(asemanator wi-fi) prin care un telefoon se poate conecta cu alte dispozitive compatibile

| JusTPauL explică (pentru vladutz1415):

Da nfc am vrut sa zic, da cum adica cu alte dispozitive compatibile? cu telefoanele, laptoprurile se poate conecta? cu astea se poate conecta orice telefon.

| vladutz1415 a răspuns (pentru JusTPauL):

Te poti conecta spre exemplu, la un televizor compatibil(smart tv de la Samsung)

4 răspunsuri:
| Lykan a răspuns:

Need for speed

| ianaa a răspuns:

NFS- este prescurtarea de la Need for Speed