| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa faci ROOT la un telefon? ti-l resteaza de tot? adica se sterge toata memoria?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Root-ul iti permite sa accesezi/modifici fisiere de sistem. Cu alte cuvinte, ai mai multe permisiuni, ca si cum ai fi un admin. Asta iti da posibilitatea sa instalezi pe telefon ROM-uri custom, sa ii modifici parametrii hardware (ex. frecventa procesorului, densitatea pixelilor - parca, etc). Iti permite sa instalezi aplicatii mai complexe. Etc. De sters, nu se sterge nimic. happy

1 răspuns:
| M29 a răspuns:

In cazul in care te interezeasa acest aspect, daca rootezi telefonul e posibil sa pierzi garantia.