| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre noile telefoane Nokia cu Android apărute astăzi la MWC 2014, X, XL și X+?

Ar merita în comparație cu Asha 503, Samsung Galaxy Pocket sau alte recomandări, având în vedere că au RAM slăbuț și Play Store lipsește?

2 răspunsuri:
| Peter920 a răspuns:

Salut,cu siguranta e mai puternic decit cele doua telefoane spuse de tine.In primul rind Nokia x si x+ au un ecran de 4 inch, 512 ram.La Nokia x+ ramul e de 768 mb si procesor 1ghz dual-core, chiar si camera e mai puternica e de 3 megapixel ambele au card sd.Vor rula mai multe aplicatii.Insa Nokia xl e ceva mai bogat in specificatii avind un ecran de 5 inch, procesor dual-core de 1 ghz, ram de 768MB, camera de 5 megapixel cu blit, frontala de 2 megapixel si desigur suporta card sd.Cel mai scump e de 109 euro.

| Peter920 a răspuns (pentru Peter920):

Aceste 3 telefoane ruleaza android insa arata ca la windows phone, stiu precis ca ruleaza asphalt 8 toate trei.