| Gabigabyi a întrebat:

Ce parere aveti daca imi iau iphone 4s? E performant?

37 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bani aruncati inutil! Aceleasi functii la are si samsungul si Huawei, doar ca nu platesc un brand cu nume mare ca isphon.

| mihai69 a răspuns:

Mi-a scos TPU întrebarea asta în față, că altfel nu scriam aici ceva...
On topic: de ce ai vrea să iei un telefon bun doar pentru a fi expus în muzee?!?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ia un iPhone 6 cu maxim 500 RON. Amanet/olx.

| Frank51 a răspuns:

Daca ti-l luai in 2012 da.

| Sofer a răspuns:

Cauta un iPhone 6. E destul de vechi 4s ul.

| johnnny123 a răspuns:

IPhone 4s este un telefon lansat in urma cu 9 ani.
Tu ce parere ai, e performant?

| Gabigabyi explică (pentru johnnny123):

Am auzit ca ii bun

| Gabigabyi explică (pentru johnnny123):

Are camera pe fata si spate are blit

| Twonkz a răspuns (pentru Gabigabyi):

Deci daca tu iti iei iphone doar de dragu de a avea unu noi nu avem ce sa iti facem, da mai bine iti iei un telefon mai nou pe care nu dai nu stiu cat si sa iti tina, sa iti mearga, ca vrei tu sa te dai mare ca ai iphone, asta e alta parte, scuza-ma daca nu asta e intentia, si toate telefoanele mai noi fac poze foarte bune sa stii, doar pentru ca e telefonul scump nu inseamna ca face poze sau se misca mai bine

| Gabigabyi explică (pentru Twonkz):

A deci nu merita? laughing

| Twonkz a răspuns (pentru Gabigabyi):

Nu, daca ai posibilitatea du-te la magazin la altex sau ceva de electornice si intreaba, aia stiu mai bine decat tine cel mai probabil

| Wr3nch a răspuns (pentru Gabigabyi):

Nu merita deloc lol. Daor daca vrei sa NU folosesti Facebook, Instagram si toate alea, pentru ca nu e compatibil cu ele lul.

| Gabigabyi explică (pentru Wr3nch):

Serios? Cum de?

| Wr3nch a răspuns (pentru Gabigabyi):

Versiunea sistemului de operare e prea veche si nu merg aplicatiile pe el.

| Ineys a răspuns:

Cunosc persoane cu iphone 5s, generatia urmatoare care isi blesteama viata. Ce-i drept nu e scos din cutie ieri, dar... telefoanele astea sunt depasite.

| Bruno92 a răspuns (pentru Ineys):

De ce își blestema viața? Because Depresie? happy

| Ineys a răspuns (pentru Bruno92):

Din cauza telefonului care ii lasa la greu.

| Bruno92 a răspuns (pentru Ineys):

Da e varza bateria.

| JicaContra a răspuns:

Cu toate ca iPhone 4s fata de 4 kior a avut o imbunatatire substatiala si anume are proc cu 2 core care e semnificativ PESTE 4 kior
TOTUSI
la un telefon asa de vechi ai o problema GRAVA:
NU poti folosi app store decat daca ai noroc, din cauza ca iOS-ul este foarte vechi (si nu poate fi updatat) asa ca marea majoritate zdrobitoare a aplicatiilor nu vor merge pe telefonul ala

iar solutia ar fi sa gasesti versiunile mai vechi la aplicatii care se gasesc numai de pe site-uri "deocheate" pentru ca Apple are ca politica CATEGORICA sa te forteze sa iti cumperi jucarie mai noua, asa ca nu iti da versiuni vechi de aplicatii

concluzia: sfatul meu e sa nu iei asa un telefon!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahahalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E la fel ca Android. Aplicațiile continua să evolueze și sunt mai mult compatibile cu versiunile cele mai recente. Posibil sa ajungi în acel impas sa descarci o aplicație și sa nu poți folosi aplicația. Nu am iPhone, dar la Android s-a întâmplat ca la telefon cu Android prea vechi sa nu ruleze aplicațiile. Apoi acum am telefon cu Android 10 care e prea avansat cu anumite aplicații și când instalez îmi zice că "aceasta aplicație a fost concepută pentru o versiune mai veche de Android" și ca posibil ca unele funcții sa nu funcționeze. Este o aplicație de file manager și adevărat ca unele funcții ale aplicației nu funcționează. Asa și în cazul Apple. Ca și cum ai cumpăra în 2020 telefon cu Android 4 kitkat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita sa dai bani pe iphone4 in 2020. Ma mir ca inca se mai fabrica, sincer acum. laughing
Mai bine mai pune bani deoparte cateva luni si cumpara-ti macar iphone6 sau 7 nu 4.

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu. In 2011 era șmecher. Acum, nu mai e.
Pro: arata bine, display destul de bun dar mic, camera ok.
Contra: procesor a5(cred) foarte încet pentru 2020, 512mb RAM, foarte puțin pentru 2020, iOS 9 max(vechi, acum suntem la 13-14).
Dacă vrei sa scrii mesaje pe WhatsApp și sa faci 3 poze atunci e posibil sa meargă... Dar este foarte posibil să te trezești într-o zi că nu mai merge whatsapp Ca e versiunea prea veche.
Nu lua 4s-ul in 2020. Nu merita. E prea vechi. iPhone 6s minim. Nu da bani pe porcarii vechi care cine știe cati ani au.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

E mort și neingropat

| 4StarLight a răspuns:

Iphone 4 este un telefon destul de vechi, nici nu se compara cu telefoanele care exista acum. Tehnologia a evoluat mult in acesti an, cand vine vorba de telefoane se remarca diferențe majore chiar și de la un an la altul. Dacă îl iei, vei realiza repede ca nu iti va putea satisfacele nevoile tale in ceea ce priveste stocarea, calitatea pozelor si asa mai departe. Era un telefon bun, da, dar acum aproape un deceniu. Dacă te raportezi la standardele zilei de astăzi, telefonul asta nu mai e bun, e ca si cum ai prefera in 2015 sa cumperi unul cu taste in loc de unul cu touch. Dacă vrei un telefon bun, care sa se încadreze si intr-un anumit buget, cauta pe Altex, Media Galaxy, Emag, foloseste filtrele de cautare daca ai preferinte. Găsești telefoanele bune penrru toate bugetele, si crede-mă că majoritatea sunt mai bune decat Iphone 4. Dacă vrei ultimul Iphone, cred ca este Iphone XS sau Iphone 11. Sunt mai scumpe, dar sunt printre cele mai recente. Si telefoanele Samsung sunt destul de multe aparute, pentru toate gusturile si bugeturile. Sper ca te-am ajutat! happy

| Twonkz a răspuns (pentru 4StarLight):

Totusi asi sugera sa nu iti iei telefon de la eMAG, jegosii aia le dau cu 3-4 milioane mai mult

| Nustiu26357 a răspuns:

Cred ca trollezi

| Bruno92 a răspuns (pentru Nustiu26357):

E copilaș mai mult de 10 ani nu cred că are. Mie mi drag de ea laughing) cică are 18 laughing

| Gabigabyi explică (pentru Bruno92):

Daca ma crezi e bine daca nu iar e bine

| Gabigabyi explică (pentru Nustiu26357):

Copil prost esti

| Nustiu26357 a răspuns (pentru Bruno92):

18laughing
Undeva la 10-12 nicidecum 18laughing

| Nustiu26357 a răspuns (pentru Gabigabyi):

De ce?

| Gabigabyi explică (pentru Nustiu26357):

Poza de profil te minte

| Gabigabyi explică (pentru Nustiu26357):

Nici nu ma cunosti si deja infloresti cu idei

| Gabigabyi explică (pentru Nustiu26357):

Poate poza de profil ti se pare de fetite mici dar eu am ales-o doar pentru ca mi-a placut-o. Si daca nu le am cu telefoanele asta nu inseamna ca am 10 ani

| Bruno92 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Oricum ești draga laughing

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Îmi*