| Alin4uuu a întrebat:

Ce parere aveti de Allview v1 viper se merita sa il cumperi? dau funda raspuns urgent

Răspuns Câştigător
| oldschoolrom a răspuns:

Detin de o luna si cateva zile Allview Viper, dupa ce am avut timp de un an Allview P5 Alldro. Majoritatea spun pe aici, telefoanele de la Allview sunt proaste etc. desi ei nu le-au avut sau nici prietenii sai si spun asa: "e naspa" de ce? pentru ca nu e Samsung, Nokia, Apple.

Iti spun eu cat de sincer, ca la banii aia este cel mai bun smartphone in acest moment. Se misca foarte repede. - si + au toate telefoanele.

7 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Da, merita. Procesor Quad de 1.2 GHz, ceea ce e foarte bine la pretul asta, 1 GB RAM, rezonabil, cele care au 2 sau 3 GB sunt (mult) mai scumpe, memoria interna e cam mica daca iei varianta cu 4 GB, pentru ca poti folosi doar 1, 75 GB, si sunt multe aplicatii care nu merg instalate decat in memoria telefonului. Camera principala de 8 MP si secundara de 2 MP, filmeaza la 1080p cu 30 fps, e foarte ok. Ceea ce nu-mi place este ca ecranul de 4, 7" va consuma bateria de doar 1800 mAh foarte repede, insa daca nu te deranjeaza sa-l incarci zilnic (asta daca il folosesti intens), atunci e foarte bun telefonul pentru pretul sau.

| CosminTheWin a răspuns:

Da, tinand cont de calitate-pret. Eu zic totusi daca iti permiti sa mai pui 4 milioane si sa iti iei un Samsung Galaxy S3, este mai performant ( si eu am tot S3 si sunt foarte multumit de el)

| shunemar a răspuns:

Eu as zice ca merita banii. Se pare ca nu sunt singurul care spune asta:http://pareridespre.com/pareri-despre-allview-v1-viper-s4g/. Nu am telefonul, insa l-am butonat si chiar ma incanta. Nu stiu insa cat il tine bateria, pentru mine este important si aspectul asta.

| LolutzaLory a răspuns:

Acum depinde de bzunarul fiecaruia. Eu zic ca da. Dar ai grija cu ecranul ca se duce repede! Sa nu il zgari!

| Alin4uuu explică (pentru LolutzaLory):

Are gorilla glass deci nu mi fac griji

| spety81 a răspuns:

Este foarte bun la banii astia.un Samsung s3 costa dublu, neavand aceleasi performante.viper-ul are si procesorul, si camera mai buna ca la s3, si multe altele...asa ca, nu mai ridicati în slavi firmele mari.o mare parte din pret este doar brand-ul.s-ar putea ca, în cativa ani Allview sa lase în urma Samsung-ul