| Radu284 a întrebat:

Ce parere aveti de Digi Mobil?

Sunt client Vodafone de multi ani, dar tocmai mi-au furat 4+ euro din cont, pe care se pare ca nu vor sa mi mai returneze. Dat fiind faptul ca le dau 7 euro pe luna + TVA (deci ~9 euro), nu prea mai am motive sa raman la ei, mai ales cand Digi are o oferta cu mult mai buna la mai putini bani.

Totusi, sunt curios ce parere aveti de serviciile Digi (cei care au la Digi). Ati intampinat probleme deosebite? Sunteti multumiti sau nu de servicii?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

DIGI este foarte bun. Eu am tot de la ei si sunt multumit.PLatesc 90 lei pe 75 canale Tv, internet pe PC, internet si minute nelimitate pe doua mobile. Am 5 Gb cu viteza maxima (la mobile) si restul cu viteza mai mica.Am 3000 de minute in principalelele retele din SUA, Canada si UE. E adevarat ca nu urc in varful muntelui. Dar am inteles ca DIGI au contract cu Vodafone si unde n-au semnal se trece automat pe anena lor. Deci unde sunt antene Vodafone merge si semnalul DIGI.

| Narcis2007 a răspuns:

Eu am optim nelimitat, totul e ok, am trecut de la orange...problema e semnalul uneori, nu prea penetreaza bine in cladiri dar in ultimele luni nu am avut probleme + ca poti folosi reteaua Vodafone cand nu ai semnal de la digi

pe scurt eu sunt foarte multumit de digi mobil si il recomand

| sacrantolove a răspuns (pentru Narcis2007):

Care a fost motivul pentru care te-ai retras de la Orange?

| HuShEr a răspuns:

Digi mobil este o retea destul de buna eu am abonament optim nelimitat si sunt destul de multumit de el, totusi la acoperirea retelei mai trebuie lucrat in anumite zone nu prea ai semnal dar cei de la digi remediaza activ problema deci iti recomand digi nu o sa iti para rau

| Radu284 explică (pentru HuShEr):

Despre ce fel de zone vorbesti? In orase, sau doar rural?

| HuShEr a răspuns (pentru Radu284):

Nu conteaza tipul de abonament si in rural se intampla mai des fazele cu semnalul in oras nu prea mi s-a intamplat.

| Radu284 explică (pentru HuShEr):

Am o casa la tara prin Ilfov, si acolo am semnal la RDS mai bun decat la Vodafone si Orange (cel putin cu un modem 3G).
Pe de alta parte, am fost undeva in Dolj si acolo nu aveam deloc digi, dar aveam Vodafone si Orange.

Din cate am inteles eu, cel putin pentru voce, au roaming cu Vodafone?

| HuShEr a răspuns (pentru Radu284):

Da la voce au roaming cu Vodafone. eu nu am zis ca e foarte prost doar am zis ca in unele zone nu au semnal dar asta era acum aproape un an acum cred ca s-au rezolvat problemele

| AndreeaM1 a răspuns:

Majoritatea care au abonament cu 2 euro pe luna cu net nelimitat se plang de semnal. Foarte des nu merge netul.

| Radu284 explică (pentru AndreeaM1):

Ai patit si tu asa, sau spui din auzite? Conteaza tipul de abonament?

| AndreeaM1 a răspuns:

Am patit, au patit si mai multe cunostinte, si am fost recent la digi si am auzit o femeie ca se plangea de semnal.

| Radu284 explică (pentru AndreeaM1):

In ce zona ai problemele astea?
Si parca stiam ca au roaming cu Vodafone, unde nu au semnal?