| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de noile telefoane Samsung Galaxy S20, S20 Plus, și S20 Ultra?
Sunt mai bune decât precedentele, S10, S10 Plus și S10 Note?
Am auzit că seria S20 are ceva probleme de software și există mai multă lume nemulțumită, de aceea întreb.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Mai bune? Da, MULT mai bune? Discutabil. Am S10+ si sincer nu simt nevoia sa-mi iau un telefon din seria S20. L-am luat cand s-a lansat cu gandul sa-l tin macar cativa ani, 2-3. Asa daca iti iei mereu flagship-ul cand se lanseaza inseamna sa iti schimb telefonul odata pe an. E posibil si asta, as putea sa-mi vand S10-le si sa mai pun bani cat pentru un telefon de gama medie (1500-2000 de lei anual) si merg din flagship in flagship la bani de telefon de gama medie practic, dar nu-mi place sa ma complic atata. S10+ e perfect pentru mine, n-are pic de lag, o sa mai primeasca update-uri destul timp, etc. Cand o sa simt ca am nevoie de-o schimbare o sa-mi iau flagship-ul care apare in anul ala si tot asa.

Si sincer sa fiu, tot ce fac pe el este sa vorbesc la telefon. Nici macar nu stau atata pe retelele sociale. In perioada asta cat am lucrat de acasa si am stat vreo 4-5 luni bune acasa, nici nu prea l-am miscat de pe birou.

Flagship-urile sunt un moft, puteam sa traiesc linistit si cu un telefon de 1500-2000 de lei nu de 3500, dar chiar mi l-am dorit.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Intre S10 si S20 nu vad prea mari diferente, vad putin la procesor si la camera.
De multe ori sunt niste resurse in plus care in general nu prea trebuiesc, consuma si bateria mai repede dar na, macar e mai durabila ca are mai mare capacitate.
Camare ca are 8k si nu 4 ca S10, dar se vede f tare si la 4 K de fapt, deci unele chestii sunt doar sa ia banii.

Plus ca mai greu gasesti ceva cu ecran de 5 inci, prea mari de multe ori ecranele, cel putin pentru mine, abia sa-l tin in mana.

| Wr3nch a răspuns:

Bune dar scumpe. Samsung o ard acum ca Apple, si jumate din ce platesti e numele. Seria Galaxy isi merita banii, dar cand ii vad pe unii cum is cumpara A-uri (care is facute sa fie ieftine si atat) ma doare capul. Problemele de soft se pot corecta cu updates deci nu e nimic serios.

| JicaContra a răspuns:

Da, de fiecare data se face o imbunatatire, intrebarea e daca isi merita pretul, mai ales la inceput cand sunt foarte scumpe

| Bruno92 a răspuns:

Si s9 e foarte bun da are bateria mica. Daca ma intrebi pe mine e o diferenta de 1 secunda 2 secunde intre s9 si s20 si la camera ceva imbunatatiri dar si s9 face poze demential de bune.
Majoritatea telurilor sunt relativ cam pe acolo de la s8 in sus, difera doar bateria de asta trebuie sa tinem cont foarte mult, mai ales daca stam mult pe net. S9 ar fi telul ideal daca ar avea bateria de 4000 mAh in loc de 3000.
Eu am s9 si pentru mine e telul perfect doar ca ma deranjeaza bateria ca l-am luat la secound.da o sa o schimb. happy

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Modelele, sunt logic, mai avansate decat predecesorii acestora...
Seriile Galaxy S si Galaxy Note sunt mai mult telefoane de fiță, dar nu pot spune ca nu merita banii, probleme legate de software se rezolva de la sine prin updateurile care vin in fiecare luna!

| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Treci pe xiaomi mi 10 ultra le pune pe toate la colt...