| OnePiece a întrebat:

Ce parere aveti de noul Nokia 6 si cum se compara cu Huawei P9 lite?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

- Nokia 6 este mai mare (are și ecranul mai mare) și mai greu
- Huawei P9 Lite are chipset mai puternic față de Nokia 6, Kirin 650 față de Snapdragon 430
- Nokia 6 are camere foto mai bune față de P9 lite
- Nokia 6 are gyro, P9 lite nu are
- P9 lite are chip pentru radio, Nokia 6 probabil nu are
- Nokia 6 știe OTG, P9 lite ar putea să aibă
- P9 lite are un difuzor destul de puternic, la Nokia 6 nu s-a specificat

Prețurile sunt destul de apropiate, acum depinde ce vrei să faci cu telefonul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nokia 6 mi se pare un telefon foarte fain are un design simplu si premium are Android stock (de mult caut un telefon cu Android stock) planuiesc sa il cumpar in vara daca apare la vanzare.
Despre P9 Lite e un telefon fain cu specs bune dar eu nu sunt mare fan Huawei.