| Arhix a întrebat:

Ce parere aveti de Samsung Galaxy A8 (2018)? As vrea sa mi-l cumpar, nu sunt genul care sa faca poze, vreau doar un telefon bun pentru multi-tasking, ma uit mult pe Youtube si stau pe internet, daca aveti alte sugestii de telefoane, sunt dispus sa le primesc.

Răspuns Câştigător
| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! In general telefoanele recente de la Samsung sunt bune la multi-tasking, deci si a8 este bun la multi-tasking.
A8 are o baterie de 3000mAh care nu e mult, si daca il folosesci mai mult, s-ar putea sa trebuie sa il incarci de doua ori.
Are o memorie de 4GB ram care pentru multi tasking este okay, si memoria telefonului este de 32/64 GB(poti cumpara un microSD de 256GB).
A8 are o rezolutie de 1080 x 2220(nu e rau). Dar pentru multi tasking, s-ar putea ca ecranul sa nu fie suficient(5.6 inchi). Acuma nu zic ca are un ecran mic, dar tu poate preferi un ecran mai mare.
Camera este de 16, dar pentru ca nu te intereseaza camera, nu o sa vorbesc despre detalii.
Daca te uiti pe YouTube mult, difuzoarele sunt foarte importante. Chiar daca nu are stereo speakers, nu se aude rau si are mult detaliu.
Pentru €430 este un telefon foarte bun, dar eu tot iti recomand telefonultOnePlus 6. Are 8GB ram (deci asta o sa faca telefonul mai rapid care este important pentru multi tasking), are o baterie de 3300 mAh(tot nu e mult, dar e putin mai buna bateria de la a8), are un ecran mai mare (6.28 inchi) o camera de 16MP, are o rezolutie de 1080 x 2280, memoria telefonului este de
128/256 GB, 8 GB RAM sau 64 GB, 6 GB RAM, si nu in ultimul rand are cel mai recent update Android 8.1 (a8 a ramas la 7.1.1). Sau daca ai mai multi bani, poti sa astepti pentru galaxy note 9 care o sa se lanseze pana in septembrie(cred) si sa vezi niste statistici, sa vezi daca iti place.
Daca ai intebari, contacteaza-ma

4 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Vine BigSmoke acum.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Dacă vrei mai mult sa stai pe internet îți sugerez iphone. Bateria tine foarte mult, se mișcă foarte repede. Eu nu te-as sfătui sa iei Samsung. Mai bine strangi banii iei un telefon foarte bun și îl ai mulți ani, depinde de cum ai grija de el. Funda?

| Diana4you97 a răspuns:

Pentru ceea ce vrei tu să faci este o alegere excelentă. Procesor, memorie ram și stocare de ajuns.

| Voicu_Jimy_1998 a răspuns:

Acesta ar fi o alegere mai buna https://www.emag.ro/......DMWWQJBBM/