| Gabigabyi a întrebat:

Ce părere aveți de telefoanele Huawei HTC sau cubot?

29 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ca deținător de Huawei, îți spun că eu sunt foarte mulțumit. Ma bucur ca am făcut alegerea asta achiziționând un telefon ok calitate preț.

| NLS a răspuns:

Despre ce buget e vorba?

In general LG (daca nu ai pretentii mari la camera, cea de pe G6 e foarte slaba), Xiaomi, Oppo, Lenovo, Asus sunt alegeri mai bune decat HTC.

Asta pentru ca in ultimii 2 ani HTC au scos 7 modele, si niciunul nu se remarca prin ceva anume, sunt fie mai grele si mai groase decat concurenta, fie ofera mai putin, iar jumatate au procesoare MediaTek (mai slabe decat concurenta).

Ai vazut vreun model anume care ti se pare interesant?
Sunt curios care.

In gama high-end Huawei si Samsung merita inca toti banii, urmand OnePlus, Sony si Google.

| Ineys a răspuns:

N-am avut tangente cu ele. Daca vrei sa-ti cumperi un telefon si vrei sa te ajutam, spune-ne cati bani vrei sa dai pe el si te ajutam sa gasesti un best buy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HTC nu prea mai produc tel bune de la o vreme. cubot nici atât, în schimb Huawei da au telefoane foarte bune da poți merge și pe Xiaomi au preturi mai mult decât decente și performanțe de top.

| Gabigabyi explică (pentru anonim_4396):

De ce nu mai produc telefoane bune? Ce au?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Nu mai produc flagship așa cum ne obișnuia in urma cu câțiva ani nici în top 20 nu se regăsesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Mie unu nu îmi plac nici ca design

| edit28 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Compania a avut probleme cu finantele acum cativa ani si s-au cam retras de pe piata.

| Gabigabyi explică (pentru edit28):

De ce? Le punea la un pret prea ridicat?

| Gabigabyi explică (pentru anonim_4396):

De ce? Au ecran mare numai la componente nu prea sunt bune

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Uita-te cum arată un tel de 800-900 de lei de la Xiaomi sau Huawei mă refer la margini la interfața la sistem de operare nimic nu îmi place la HTC ultimul model arată că un tel vechi de acum câțiva ani au cam stagnat.
Daca îți place așa mult HTC i-ați ultimul model nu contează ce zicem noi contează ce îți place ție.winking

| Gabigabyi explică (pentru anonim_4396):

Sau iphone 4 ce zici de el?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Asa-i că mai mult de 10 ani nu ai? Ce sa zic e cel mai tare flagship o intrat în Guinness book gata m-am hotărât mâine îl iau așa ceva doar vedetele de la Hollywood au laughing)

| Gabigabyi explică (pentru anonim_4396):

Eu am 18 ani. Stiu ca atunci cand eram mica erau la moda si mi le-au placut foarte mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Da HTC one M7 o rupt. De unde ești daca nu te superi? happy

| Bruno92 a răspuns:

Cumpărați draga mea un Huawei p30 lite e un tel ieftin și super vei fi mulțumită de el
Pe olx îl găsești la 800 de lei sigilat in cutie

| Gabigabyi explică (pentru Bruno92):

Am auzit ca ala ii chinezesc si nu e bun

| Bruno92 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Ai auzit prost probabil de la copii de aceeași vârstă cu tine 9-10 ani. Cubot ce e? E chinezesc și e varza se vede că habar nu ai cu tehnologia. Interesează te ce valuri o făcut Xiaomi redmi note 7 sau Xiaomi pocofhone F1 au făcut ravagii și sunt chinezești. Chinezii produc telefoane de top unu dintre cele mai bune teluri din lume e polo fond X2 pro e pe primul loc sau era și e chinezesc. Daca tu vrei să îți iei iPhone 4 și mai și susții că e tel bun e clar ce cunoștințe ai despre telefoane.

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Https://www.google.com/......Https?/url

Crede-mă că asta e unu dintre cele.și bune telefoane din lume și e chinezesc :)

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Oppo find x2 pro autocorectorul asta batal vina

| Gabigabyi explică (pentru Bruno92):

Am vazut ca are cineva cubot. Mie asa mi s-a spus ca sunt chinezesti. Stiu persoane care au iphone si is putin spus multumiti. Eu doar am cerut un sfat.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Ce iPhone au?
4 Sau 8-10-11?

| Bruno92 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Copile cubot sunt ultimele telefoane de rapciugari ascultama că nu îți zic de rău mai scutește mă cu mi s-a mai spus am auzit aia sunt ciocoflenderi. Huawei îi dă clasă la cubot ăla nici în top 100 nu e stai parcata cu chinezeria ta de la 38 laughing

| Bruno92 a răspuns:

I-ați iPhone 11 daca te tine portofelulwinking cubot e pentru cioflangari

| Gabigabyi explică (pentru Bruno92):

Cioflangarii sunt aia care vor numai sa se dea mari cu telefoanele?

| Bruno92 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Nu aia sunt cocalari da tu te poți da iPhone 4. Eu nu înțeleg un lucru pe lângă ce habar nu ai de telefoane mai și comentezi i-ați ce tel vrei și gata eu nu o sa te mai ajut cu nimic. Asculta de labarii tai.

| Gabigabyi explică (pentru Bruno92):

Bine. Nu te supara acum. Nu imi iau asa ceva dar nici ceva prea scump.

| Bruno92 a răspuns (pentru Gabigabyi):

Bine sa nu mă mai enervezi că eu sunt mason și îți voi face rău happy :*

| Gabigabyi explică (pentru Bruno92):

Bineee