| Zicolino12 a întrebat:

Ce parere aveti de telefonul:
http://www.cel.ro/......-yellow-l/
Eu vreau sa fie rezistent dar in acelasi timp sa pot face poze,sa ascult muzica, sa am aplicatii...e bun oare?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Modelul asta pare mai bun decat celalalt, dar e mai scump si nu cred ca e destul de performant.

http://www.cel.ro/......8-black-l/

Ecranul e putin mai mare 4" cu Corning Gorilla Glass, rezolutia mai buna 800*480, ecranul e ips deci are culori mai bune si unghiuri de vizualizare mai bune, memoria RAM 512MB nu e mare, dar e mai bine decat 256MB, memoria interna de 4GB e tot mica dar mai bine decat 2GB, cardul de memorie suportat urca pana la 32GB, androidul 4.2 e bun, camera are autofocus (cat de bune ies pozele si cat e de sensibila nu stiu), bateria e de 3000mAh deci ar trebui sa tina mai mult, are si lanterna LED flash.

As fi vrut un procesor mai puternic, memorie mai multa (1000MB ram si 8 GB interna), camera de 8MP sau macar sa fie camera Samsung de 5MP.

Nu prea vad telefoane rezistente la apa, praf, socuri mecanice si performante in acelasi timp.
http://www.youtube.com/watch?v=pxWReyilwEw

Am cautat si eu un telefon rezistent dar pana la urma am renuntat si am luat unul obisnuit.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Procesorul nu e din cele mai puternice, memoria RAM de 256MB e cam mica, la fel si memoria interna de 2GB e destul de mica, camera de 5 nu cred ca din cele mai performante, presupun ca nu are nici autofocus, ecranul e mic si cu rezolutie foarte mica 480*320. In general nu pare a fi un telefon performant, are o configuratie de telefon vechi, ce poate fi folosit mai mult ca telefon, poze probabil mai slabute, iar aplicatiile se vor misca mai greu. Era mai ok daca avea memorie mai multa si un ecran putin mai mare cu o rezolutie mai mare.

| Zicolino12 explică (pentru halogen001):

Multumesc pentru raspuns dar ce telefon mai rezistent dar in acelasi timp si performant mi-ai recomanda?

| halogen001 a răspuns (pentru Zicolino12):

Modelul asta pare mai bun decat celalalt, dar e mai scump si nu cred ca e destul de performant.

http://www.cel.ro/......8-black-l/

Ecranul e putin mai mare 4" cu Corning Gorilla Glass, rezolutia mai buna 800*480, ecranul e ips deci are culori mai bune si unghiuri de vizualizare mai bune, memoria RAM 512MB nu e mare, dar e mai bine decat 256MB, memoria interna de 4GB e tot mica dar mai bine decat 2GB, cardul de memorie suportat urca pana la 32GB, androidul 4.2 e bun, camera are autofocus (cat de bune ies pozele si cat e de sensibila nu stiu), bateria e de 3000mAh deci ar trebui sa tina mai mult, are si lanterna LED flash.

As fi vrut un procesor mai puternic, memorie mai multa (1000MB ram si 8 GB interna), camera de 8MP sau macar sa fie camera Samsung de 5MP.

Nu prea vad telefoane rezistente la apa, praf, socuri mecanice si performante in acelasi timp.
http://www.youtube.com/watch?v=pxWReyilwEw

Am cautat si eu un telefon rezistent dar pana la urma am renuntat si am luat unul obisnuit.